Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan'dan trafik sigortası açıklaması

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, tartışılan trafik sigortası primleri ve açıklanan işsizlik rakamlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 15.2.2016 11:26 Güncelleme Tarihi: 15.2.2016 12:25
Bakan'dan trafik sigortası açıklaması

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, tartışılan trafik sigortası primleri ve açıklanan işsizlik rakamlarına ilişkin gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Trafik sigorta primlerinin düşeceğine inandığını belirten Şimşek, "Riski düşükler daha az prim ödeyecek" dedi. Bakan Şimşek, bugün TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarını da değerlendirdi.

Bakan Şimşek şu açıklamalarda bulundu:


"RİSKİ DÜŞÜKLER DAHA AZ PRİM ÖDEYECEK"

Riski düşükler daha az prim ödeyecek. Sigorta primlerinin getirisi götürüsü dengeli olmalı. Ben sigorta primlerinin de yeni çalışma ile düşeceğine inanıyorum. Biz oturup yasa yapacağız. Keyfi uygulama içinde kimse olamaz. Bizdeki yasalar yargıyı bağlar.

"İŞSİZLİK RAKAMLARINI DÜŞÜRMENİN TEK YOLU VAR"

Türkiye'nin çalışma yaşında olan nüfusu artıyor. Türkiye'nin hızla reform yapması lazım. İşte bu nedenle reform paketini biz Meclis'e gönderdik. Bu kadar teşviğe rağmen biz işsizlik oranını ancak yüzde 10 civarında tutabiliyoruz. Yüzde 10'un altına çekmenin tek yolu reform ile işgücü piyasasını daha esnek haline getirdik. Avrupa'da esnek değildir ve oran yüzde 10 civarında seyrediyor. Başka kolayca bir çözüm yoktur. Ben son açıklamada kötü bir trend görmüyorum. Son açıklanan veriler aslında olumlu veriler. Daha çok istihdam için çalışıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan trafik sigortası açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN