Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef 200 bin işçi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, OSB'de yatırımların aralıksız devam ettiğini söyledi. Nakıboğlu 5. Bölge'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle işçi sayısının 200 bine ulaşacağını ifade etti

Giriş Tarihi: 25.2.2016
Hedef 200 bin işçi
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu hedeflerini anlattı. Nakıboğlu halen140 bin işçinin çalıştığı OSB'de 5. Bölge'nin de tam olarak faaliyete geçmesiyle çalışan işçi sayısının 200 bine ulaşacağını söyledi. Gaziantep'in bugünlere kendi yağıyla kavrularak geldiğini belirten Nakıboğlu, "Gaziantep sanayisi artık Türkiye'de 1 numara haline geldi Bugünlere de teşvik almadan geldik. O kadar ki OSB'nin 5 bölgesi de kendi sanayicilerimizden topladığımız paralarla yapıldı. Gaziantep'in teşvik alarak bu hale geldiği zannediliyor. Öyle olmadığını özellikle belirtmek istiyorum. Bu önemli bir ayrıntıdır" dedi.

'İŞLER ÇOk İYİ GİDİYOR'
43 milyon metrekarelik alandaki Gaziantep OSB'de aylık 350 milyon kilovatsaat elektrik, 70 milyon metreküp su ve yıllık 35 milyon metreküp doğalgaz tüketildiğini açıklayan Nakıboğlu şöyle devam etti: "1050 olan mevcut firma sayısını 2017'de bin 400'e çıkarmayı hedefliyoruz. Rakamlar işlerin iyi gittiğini gösteriyor. Ama dışarıdan savaş varmış gibi Gaziantep yanlış tanıtılıyor, bunun önüne geçmemiz gerekiyor. Komşu ülkelerde yaşanılan sıkıntılar ortada. Her ne kadar 2015'te ihracatımız düşüş gösterse de en fazla ihracat yapan iller arasında 6'ncı sıradaki yerimizi koruduk."

"YENİ PAZARLAR ARIYORUZ"
Gaziantep'ten Irak'a yüklü miktarda bir ticaret olduğunu ancak yaşanan sorunlar nedeniyle artık alternatif pazarlara yönelmek gerektiğini kaydeden Nakıboğlu, "Gelecekte daha iyi bir yere gelmek için çalışmalarımızı çeşitlendirmeliyiz. Üretimin ağırlık noktasını emek yoğun işlerden yenilikçi, marka değeri yüksek işlere yönetmeliyiz. Teknolojik dönüşümü hızlandırmak için üniversite-sanayi işbirliği geliştirilerek, insan kaynağı avantajımızı iyi kullanmalıyız" dedi.

FİRMA SAYISI 2017'DE BİN 400'E ÇIKACAK
Bir yıl sonraki hedeflerini de masaya yatıran Cahit Nakıboğlu "Şu an OSB'de 1050 firma var. 2017'de firma sayısını bin 400'e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu rakamlar işlerin iyi gittiğini gösteriyor. Geleceğe dair umutluyuz" görüşünü dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef 200 bin işçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN