Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IMF'den mülteci krizi için küresel işbirliği çağrısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) mülteci ve sığınmacı krizinin merkezinde yer alan ülkelere destek olunması çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 09:52 Güncelleme Tarihi: 25.2.2016 11:31
IMF'den mülteci krizi için küresel işbirliği çağrısı
Uluslararası Para Fonu (IMF), Çin'in Şanghay kentinde düzenlenecek G20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı öncesinde ''Küresel Beklentiler ve Politika Zorlukları'' başlıklı bir rapor yayımladı.

IMF raporunda, G20 üyelerinin küresel ekonomiyi destekleyecek politikalar ve işbirliği noktasında önemli bir göreve sahip olduğuna işaret edilirken, ''G20, uygun mali seçenekleri, kamu yatırımlarını artırmak ve yapısal reformları tamamlamak için kullanarak talebi destekleme planını ve mevcut büyüme stratejilerini güçlü şekilde uygulamak için hemen şimdi harekete geçmeli'' ifadeleri kullanıldı.

Sığınmacı krizinin merkezinde yer alan ülkelere destek çağrısı

Emtia ihracatçıları ve gelişen ekonomilere yönelik artan risklerin de G20 platformunda ele alınması gerektiği belirtilen raporda, bunun yanı sıra mülteci ve sığınmacı krizinin merkezinde yer alan ülkelere destek olunması çağrısında bulunuldu.

Bu noktada, ''Mevcut mülteci krizinin merkezinde bulunan ülkeler, diğer ülkelerin yükünü üstleniyor. Bu ülkeler, koordineli bir global girişimle desteklenmeli'' tavsiyesine yer veren IMF, kendisinin de kaynakları en çok ihtiyaç duyulan bölgelere nasıl aktaracağını yeniden değerlendirdiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IMF'den mülteci krizi için küresel işbirliği çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN