Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'deki ürünlerini geri toplatıyor

Mars Gıda Türkiye' de SNICKERS 5'li Paket, SNICKERS 80 Gram ve SNICKERS Minis 206 Gram çikolatalarından bir kısmını tedbir amaçlı olarak toplatma kararı aldı.

Giriş Tarihi: 25.2.2016 15:07 Güncelleme Tarihi: 25.2.2016 15:50
Türkiye'deki ürünlerini geri toplatıyor
Mars Gıda Türkiye, Mars'ın Hollanda Veghel fabrikasında üretilen ürünlerinden birinde plastik parçası tespit edilmesi sonucu Türkiye'de etkilenmesi muhtemel olan SNICKERS® 5'li Paket, SNICKERS® 80 Gram ve SNICKERS® Minis 206 Gram çikolataları arasından parti numarası ve Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) belirlenmiş, kısıtlı sayıda ürünü tedbiren toplatma kararı aldı.

HOLLANDA'DAN GELEN ÜRÜNLER

Geri çağırma işlemi yalnızca Hollanda'da üretilmiş olan aşağıdaki ürünleri kapsamaktadır. Aşağıdaki TETT tarihini içermeyen, parti numarasına sahip olmayan veya Hollanda dışında üretilmiş olan ürünlerimiz bu durumdan etkilenmemiştir.ÇİKOLATALARIN İÇİNDİ İÇİNDE CİSİM VAR

Tespit edilen cismin solunum yolunda açabileceği olası rahatsızlıklara mahal vermemek amacı ile böyle bir karar alındı.

Söz konusu etkilenme ihtimali, Türkiye'deki toplam ürünlerimiz arasında oldukça sınırlı bir ürün yelpazesini içermektedir ve yukarıda bahsi geçen ürünler arasında yalnızca Hollanda'da üretilenler açısından bir risk söz konusudur. Hollanda fabrikasında üretilen ve yukarıdaki TETT ile parti numarasına sahip ürünler dışında herhangi bir çikolata veya paketli ürünümüz bu durumdan etkilenmemiştir. Mars'ın başka bir fabrikada üretilmiş herhangi bir ürünün etkinlenmiş olması söz konusu değildir.


SAKIN TÜKETMEYİN

Söz konusu parti numarası ve Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) sahip olan SNICKERS® 5'li Paket, SNICKERS® 80 Gram ve SNICKERS® Minis 206 Gram ürünlerine sahip olan müşterilerimizin bu ürünleri tüketmemesi gerekmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki ürünlerini geri toplatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN