Kalkınma için yeni finansman

450 milyar dolarlık yatırım için finansman modeli üzerinde çalışma başladı. Kalkınma Bankası, yatırımcı tabanı ve yeni borçlanma araçlarını geliştirecek

Giriş Tarihi: 29.2.2016
Kalkınma için yeni finansman
Bu yıl kamu ve özel sektör eliyle 450 milyar liralık yatırım hedefleyen Hükümet, Kalkınma Bankası'nı da yeniden yapılandırıyor. Banka, "istihdam-kalkınma" projeleri için kredi musluğunu açacak. Yatırım teşviki ve proje bazında finansman sağlayan bir yapı oluşturulacak. Banka, yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla yeni borçlanma araçları geliştirecek. Sürdürülebilir kalkınma önceliği doğrultusunda girişimcilerin finansman ihtiyaçlarını karşılayacak, yatırımcılara danışmanlık desteği sağlayacak. Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Kalkınma Bankası'nı yatırımcının önünü açacak bir finansman mekanizmasına dönüştüreceğiz" dedi. Başbakan Yardımcısı Elvan, ekonomide yeni bir döneme girildiğini belirterek, yatırım ortamını iyileştirilmesine yönelik bir paket hazırladıklarını söyledi. Elvan, yatırımın teşviki ve proje bazında finansman sağlayan mekanizmaların oluşturulması için kalkınma bankacılığına önem verdiklerini belirterek, yatırımcıların önünü açacak düzenlemeler yapacaklarını belirtti. Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik atılacak adımlar şöyle:
VERGİ İNDİRİMİ GELİYOR: Yeni yatırımcıya daha fazla destek ve vergi indirimi geliyor.
TEMİNAT KOLAYLIĞI: Küçük işletmelere teminat kolaylığı sağlanıyor. Şirketlerin sermaye yapıları güçlendirilecek, borçluluk oranları minimize edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma için yeni finansman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN