Türkiye'nin en iyi haber sitesi

alma sistemi

sistemi ile hafta sonu ya da resmi tatiller haricinde bulunduğunuz il, ilçe ve mahalle ile ilgili olarak seçebileceğiniz Devlet hastanesi, Araştırma Hastanesi, Çocuk Doğum, Ağız ve diş sağlığı ile diğer tüm mevcut olan yerlerden istediğiniz saat için randevu alabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 1.3.2016 12:47
MHRS hastane randevu alma sistemi
Hastahaneye gidip saatlerce sıra bekleme sorununa yeni bir çözüm uygulaması geldi. Artık telefon ile ya da internet üzerinden ye gitmeden alabilir. Hiç sıra beklemeden seçtiğiniz hekime giderek muayenenizi olabilirsiniz. Halka kolaylık sağlayan bu sistem henüz herkes tarafından bilinmese de bir çok kişi bu sistem ile hiç sıra beklemeden randevu alabilir. Peki hastane randevu iletişim numarası kaç?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, Sağlık Bakanlığı'nın E-devlet teknolojik yönetimi karşısında oluşturduğu uygulamalarının belki de en fazla sevileni ve tutulanı olmuştur.Hastalara kolaylıksağlayan bu sistem Öyleki artık hastaneye gitmeden cep telefonu, tablet ve Bilgisayar gibi interneti olan platformlar ile istediğiniz anda Randevu işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yada hastane randevu telefonunu arayarak istediğinin bölümden randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS Randevu Almak İçin Neler Yapılmalı?

Öncelikle hastanerandevu.org adresine giriş yaparak aşağıdaki ekrana gitmelisiniz.Ardından TC kimlki numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız.Şu da unutulmamalıdır ki yandaki güvenlik kodunu yanlış girdiğniiz sisteme giremezsiniz.Alağıdaki giriş ekranı mutlaka Size de Gelmeli;

182 randevu merkezini arayarak orada ki görevlilere kimlik bilgilerinizi vererek istediğiniz hastaneden ve doktordan gitmeden önce randevunuzu alarak sıra beklemeden öncelikli olarak muayenenizi olabilirsiniz.

ALO 182 ile doktor randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS randevu sistemi ile randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz.

MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

http://hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki "Randevu Geçmişi"kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İPTAL ET" butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS hastane randevu alma sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN