Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik'ten müjdesi!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bakanlığının 2016 bütçesi görüşmelerinde işe alım müjdesi de verdi. Bakan Çelik, gıda, ziraat, harita mühendisi ve veteriner olarak görev yapmak üzere 2 bin 71 personel alınacağını, yine bakanlığa bağlı kuruluşlarda görevlendirilmek üzere de bin sözleşmeli personelin 2016 yılı içerisinde işe alınacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 4.3.2016 23:11 Güncelleme Tarihi: 4.3.2016 23:19
Bakan Çelik'ten personel alımı müjdesi!

Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi üzerinde konuşan Bakan Çelik, muhalefetin süt konusundaki eleştirilerine de cevap verdi. Üreticinin sütten zarar ettiğini savunan muhalefete yanıt veren Bakan Çelik, "1 lira 15 kuruşu ben belirlemedim. Burada, Süt Konseyi'nde kim var? Üreticiler var ve sanayiciler var, hep birlikte oturdular dediler ki: "1 lira 15 kuruş olacak sütün fiyatı." Bizim bakan olarak hiçbir dahlimiz yok" dedi.

"Ne et fiyatını biz belirliyoruz ne süt fiyatını belirliyoruz" diyen Çelik, "Diyalogdan yanayız, birlikte oturup birlikte karar alıyoruz. 78 milyona kimsenin zulmetmeye, alın teriyle güneşin altında kavrulan çiftçiye kimsenin zulmetmeye hakkı yoktur" şeklinde konuştu.

Çelik, süt üreticilerine seslenerek, "Buradan diyorum ki süt fazlası olanlar, sütünüzü süt tozuna dönüştürün, Et ve Süt Kurumu olarak, Bakanlık olarak biz alacağız" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik'ten personel alımı müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN