Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanlar'ın Türkiye ilgisi hız kesmiyor

Giriş Tarihi: 13.3.2016
Almanlar'ın Türkiye ilgisi hız kesmiyor
Dünyanın en büyük turizm ve seyahat borsası ITB'de açıklanan "Reise Analyse-RA 2016" raporuna göre Alman turistlerin Türkiye ilgisi azalmayacak. Tatil tercihlerinde İspanya ve İtalya'dan sonra Türkiye'yi üçüncü sıraya koyan Almanlar'ın yüzde 26'sı önümüzdeki 3 yıl daha Türkiye'de tatil yapacağını belirtti.

3 YILI K PLA NDA VARIZ

Araştırma için Mayıs 2015- Ocak 2016 tarihleri arasında 14 yaş üzeri nüfusu temsilen 7 bin 500 kişi yüz yüze görüşmelerin yanı sıra internet üzerinden 5 bin Alman vatandaşına sorular yöneltildi. Raporu yorumlayan Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı Kerem Köfteoğlu, "2016'da Almanlar'ın tatil yapma isteği artıyor. 2015'te kesinlikle tatil planı yaptığını belirten Alman oranı yüzde 58 iken 2016'da yüzde 59'a yükseldi" dedi. RA 2016 araştırmasında Türkiye açısından önemli bir bulgu olduğuna dikkat çeken Köfteoğlu "Almanlar'ın kriz ve sorunların yoğun olarak yaşandığı ülkelere olan ilgisi rapora yansıdı. Araştırmaya katılanların yüzde 26'sı önümüzdeki 3 yılda Türkiye'de tatil yapabileceğini belirtti. Yunanistan ve Hırvatistan için bu oran yüzde 22, Mısır için 9, Tunus içinse yüzde 6 olarak tespit edildi. Bu sonuç, Türkiye'ye olan ilginin tüm olumsuzluklara rağmen hâlâ yüksek bir düzeyde seyrettiğini gösteriyor" diye ekledi.

TEMKİNLİ ADIMLAR
Ankette geçen yıl kesinlikle tatile çıkmayacaklarını belirtenlerin oranı yüzde 11 iken 2016'da yüzde 12'ye çıktı. Bu sonuç, Almanlar'ın tatil yapma isteği artmasına rağmen genelde turizm için tercih ettikleri bölgelerde yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle temkinli olmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor. Araştırmaya katılanların yüzde 71'i 2016'da kişisel ekonomik koşullarında bir değişiklik olmayacağı görüşünde. Bu oran 2015'te yüzde 72'ydi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanlar'ın Türkiye ilgisi hız kesmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN