Ocak-şubat döneminde bütçe 6,6 milyar lira fazla verdi

Maliye Bakanı Ağbal, ocak-şubat döneminde bütçenin 6,6 milyar lira fazla verdiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 15.3.2016 11:55 Güncelleme Tarihi: 15.3.2016 12:15
Ocak-şubat döneminde bütçe 6,6 milyar lira fazla verdi
Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yılın şubat ayında 2,4 milyar lira açık veren bütçenin, bu yılın aynı ayında 2,4 milyar lira fazla verdiğini bildirdi. Ağbal, ocak-şubat döneminde de bütçenin 6,6 milyar lira fazla verdiğini ifade etti.

AĞBAL, YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMADA, ŞUBAT AYINA İLİŞKİN BÜTÇE GERÇEKLEŞMELERİNİ PAYLAŞTI.

Geçen yılın şubat ayında 2,4 milyar lira açık veren bütçenin, bu yılın aynı ayında 2,4 milyar lira fazla verdiğine işaret eden Ağbal, 2015 yılının ocak-şubat döneminde 1,4 milyar lira fazla veren bütçenin, bu yılın aynı döneminde 6,6 milyar lira fazla verdiğini belirtti.

"HÜKÜMETİMİZİN MALİ DİSİPLİNİ KARARLILIKLA SÜRDÜRDÜĞÜNÜN GÖSTERGESİ"

Bütçe giderlerinin geçen ay 42,3 milyar lira, bütçe gelirlerinin 44,7 milyar lira, faiz dışı fazlanın ise 6,5 milyar lira olarak gerçekleştiğini bildiren Ağbal, şu ifadeleri kullandı:

"Bu yılın ilk 2 aylık döneminde ise bütçe giderleri 84,8 milyar lira, bütçe gelirleri 91,4 milyar lira, faiz dışı fazla ise 16,4 milyar lira olmuştur. Bu sonuçlar, küresel ekonomideki zayıf seyre rağmen geçici bütçenin uygulandığı bu dönemde dahi Hükümetimizin mali disiplini kararlılıkla sürdürdüğünün göstergesidir. Önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğimiz mali disiplin, ekonomimizin istikrarı için en önemli çıpalardan biri olmaya devam edecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ocak-şubat döneminde bütçe 6,6 milyar lira fazla verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN