Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'2023'e 4.5G ile çıkarız'

Vodafone CEO'su Gökhan ��ğüt, "Türkiye'yi 2023 ve ötesine taşıyacak ana unsur dijitalleşme olacak. Bu konuda en yakın fırsat 4.5G teknolojisi" dedi

Giriş Tarihi: 16.3.2016
'2023'e 4.5G ile çıkarız'
Vodafone Türkiye tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Dijital Dönüşüm Zirvesi, 4 bini aşkın davetlinin katılımıyla dün başladı. "Dijital Dönüşüm'ün parçası ol" temasıyla sektörün lider isimlerini bir kez daha Türkiye'de buluşturan zirve, Türkiye'nin ilk interaktif dijital senfonisiyle katılımcıları karşıladı. Açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, daha iyi bir gelecek için herkesin 'dijital dönüşümün lideri' olması gerektiğini vurguladı. Öğüt, "Türkiye'yi 2023 ve ötesine taşıyacak ana unsur dijitalleşme olacak. Bu konuda en yakın fırsat 4.5G teknolojisi. Türkiye'nin en geniş kapsamaya sahip operatörü olmayı taahhüt ediyoruz" dedi. Öğüt, sözlerine şöyle devam etti: "4G ve üstü teknolojilerde sahip olduğumuz 30 yıllık global deneyimimizle Türkiye'de her yerde herkesin hayatını değiştirmeyi hedefliyoruz. Yeni '4bucakG' stratejimizle 4.5G'yi 81 ilde en ücra köşeye kadar götüreceğiz. 4.5G için yaptığımız yatırımlarla Türkiye'de en geniş kapsamaya sahip operatör olma sözü verdik."

10 KAT HIZLI İNTERNET
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ise "4.5G, sadece yeni bir teknoloji değil, yeni bir yaşam ortamı da getirecek. Bu teknolojiyle birlikte en az 10 kat daha hızlı internet bağlantısına sahip olacağız. Ülke olarak, dijital dönüşümün parçası olmalıyız. Aksi durumda, teknoloji transferi yapmaktan öteye geçemeyiz" diye konuştu.

DİJİTAL SENFONİ
Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi 2016, Türkiye'nin ilk interaktif dijital senfonisiyle başladı. Tasarım danışmanlığını Arzu Kaprol'un, sanat yönetmenliğini Mercan Dede ve Ouchhh'un, hikâye anlatıcılığını ise Şebnem Ferah'ın üstlendiği, "Hayal kurmaya cüret et" temalı dijital senfoni, Borusan Quartet tarafından icra edildi. Dinleyicilerin akıllı telefonlarıyla interaktif olarak katıldıkları dijital senfonide, drone (insansız hava aracı) ve yüz izleme gibi en yeni dijital teknolojiler kullanılırken, eşzamanlı olarak ışık gösterisi de yapıldı. Dijital senfoni, Arzu Kaprol'un "SS'16 Dare To Dream" isimli koleksiyonundan parçalara ve zirveye özel olarak tasarlanan kıyafetlere de ev sahipliği yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'2023'e 4.5G ile çıkarız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN