Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kesintisiz büyümenin mimarı sizlersiniz - 2

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, inşaat sektörünün yurtdışında yaptığı projelerle Türkiye’nin gurur kaynağı haline geldiğini belirterek, “Son 10 yılda, 102 ülkede, 220 milyar $’lık taahhüt işi üstlenildi. Sektörün başarısı Türkiye’nin başarısıdır” dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2016
Kesintisiz büyümenin mimarı sizlersiniz - 2

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Türk inşaat sektörünün geleceğini SABAH'ın Cannes'daki MIPIM fuarında düzenlediği yemekte çizdi. Bakan Sarı, Türkiye'nin sağlam finansman yapısıyla yatırım yapmak için dünya üzerinde eşsiz bir yer haline geldiğini belirterek, "Bu ilerleme kendini en çok inşaat ve gayrimenkul sektöründe gösterdi. 2002'de 26 olan havalimanı sayısı 55'e çıktı. 279 yeni baraj, 144 yeni tünel, 703 bin toplu konut inşa ettik. Marmaray ile Asya'yı Avrupa'ya bağladık. Avrasya Tüneli çalışmaları devam ediyor. Üçüncü köprümüz inşallah ağustosta hizmete açılacak. Yeni havalimanı yapılıyor. Bunlar vizyon projeler, hep beraber bunları inşa ediyoruz" dedi.

220 MİLYAR DOLARLIK TAAHHÜT
Türk inşaat sektörünün Dubai'den Türkmenistan'a, Kazakistan'dan Rusya'ya dünyanın dört bir köşesinde 102 ülkede iş yaptığını, son 10 yılda 220 milyar doların üzerinde taahhüt üstlendiğini anlatan Sarı, şöyle konuştu: "Gittiğimiz her yerde gördüğümüz projeler bizim için birer gurur kaynağı.
Sizin başarınız Türkiye'nin başarısıdır."

TÜRKİYE'YE MIPIM'DE BÜYÜK İLGİ
MIPIM'de Türkiye'ye ilginin oldukça yüksek olduğunu anlatan Sarı, bu fuarları tanıtım açısından önemsediklerini ve önemli bir arena olarak gördüklerini dile getirdi. Sarı, "Geçtiğimiz yıl İstanbul Çadırı fuara katılan ülkelerce büyük beğeni toplamıştı. Bu yıl da görenleri kendine hayran bıraktı" dedi.

Birbirimize kilitlenip bu günleri aşarız
Ankara 'da terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara başsağlığı dileyen Sarı, şöyle konuştu: "Milletimiz kilitlenerek bu zor günleri geride bırakacak. Devletimizin yürüttüğü terörle mücadele mutlaka başarıyla sonlanacak. Türkiye'miz komşularımızda da yaşanan istikrarsızlığın etkisiyle terör saldırılarının hedefi haline geldi. Fransa'da gece vakti yüzlerce masum insanı katledenlerle, Ankara'da vatandaşlarımızı katleden terör örgütleri arasında fark yok ama hedefleri aynı. Duruşumuz net, terörü topraklarımızdan sonsuza kadar atacağız. Vatandaşlarımızın ve sizlerin gönlü ferah olsun. En kısa zamanda Türkiye'nin her köşesi terör belasından kurtulacak. Bin yıllık kardeşliğimizin baltalanmasına izin vermeden bu günleri atlatacağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kesintisiz büyümenin mimarı sizlersiniz - 2
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN