Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul turizmi için güç birliği

İstanbul Ticaret Odası () Başkanı , Turizm Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nın () yeni yönetim kurulu seçimine ilişkin, "Bugün bir anlamda İstanbul'un turizm konseyini kurmuş oluyoruz." dedi.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 17:11 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 17:12
İstanbul turizmi için güç birliği

Başkanlığı'na yeniden seçilen Çağlar, yaptığı açıklamada, "TUGEV, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde kamu ve özel sektör işbirliğine yönelik çok önemli bir örnek. Vakıf, 32 yıldır turizmde geniş bir çerçevede çalışıyor. Vakfın bugün seçilen yönetimi de İstanbul turizmi için yeni bir güç birliğini ortaya koyuyor. Bir anlamda İstanbul'un turizm konseyini kurmuş oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Çağlar, TUGEV'in operasyon birimi İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun (ICVB) da İstanbul için daha geniş bir yelpazede hizmet vereceğini vurguladı.

İstanbul'un kongre şehri olma özelliğini her geçen gün ileriye taşıdığını kaydeden Çağlar, "2015'te 143 uluslararası kongreye ev sahipliği yaptık. Kongre sayısı açısından son 10 yılda yüzde 280 artış yakaladık. Dünyada en çok kongre düzenlenen 10 şehirden biriyiz." bilgisini verdi.

Türkiye'nin sadece kıtaların değil, kültürlerin ve uygarlıkların da bir kavşak noktası olduğunu belirten Çağlar, "Turizm potansiyelimizi ekonomimize aktarmaya kararlıyız. Turizm eğer en genel anlamıyla 'insanların türlü amaçlarla yaptıkları geziler' demekse, Türkiye tüm güzel amaçların bir bileşkesidir." dedi.

TUGEV'İN YENİ YÖNETİM KURULU

20. Genel Kurul'da yapılan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), TUGEV yönetimine iki yönetim kurulu üyesi ile girdi. İBB'den Genel Sekreter Dr. ve Başkan Danışmanı Tülin Ersöz, TUGEV yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Murat Ersoy da TUGEV'in yeni yönetiminde görev yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve THY Genel Müdürü Temel Kotil de TUGEV yönetiminde yer almaya devam edecek.

1984 yılında çalışmalarına başlayan TUGEV'in profilini turizm kuruluşlarının temsilcileri, başkanları ve sektör oyuncularından önemli iş adamları oluşturuyor.

TUGEV tarafından 1997'de kurulan İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu (ICVB) ise kar amacı gütmeyen tarafsız bir şehir tanıtım ve pazarlama örgütü olarak görev yapıyor. ICVB'nin kuruluş amacı Türkiye ve özellikle İstanbul'un kongre, konferans, fuar ve sergileme olanaklarını yurt dışında ve yurt içinde tanıtıp pazarlamasına yardımcı olmak. Ayrıca kongre ve konferans turizmini özendirmek, kentin ve ülkenin tanıtımına katkıda bulunarak turizmin geliştirilmesini sağlamak da ICVB'nin görevleri arasında yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul turizmi için güç birliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN