İstanbul Londra ve Paris'i ezdi

Giriş Tarihi: 23.3.2016
İstanbul Londra ve Paris'i ezdi

MIPIM 2016'ya İstanbul damga vurdu. Görkemli çadırıyla Londra ve Paris'i geride bırakan İstanbul'da yer alan projeler fuarda büyük ilgi gördü

İstanbul, dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından MIPIM'de Londra ve Paris gibi dünya kentlerini geride bıraktı. İstanbul çadırında sergilen büyük ölçekli, kamu özel sektör projeleri, Türkiye çadırının her iki yanındaki Londra ve Paris çadırlarında yer alan projelerden daha büyük ilgi gördü. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Türkiye'nin, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İFM) ve 3. Havalimanı gibi tamamlanan ve devam eden projelere bakıldığında yatırım açısından Avrupa ve bölge ülkeleri arasından sıyrıldığını söyledi. MIPIM'de bu yıl Türkiye'nin büyük ölçekli proje ve firmalarının yanı sıra, mimarlık firmalarının yer almasının da Türkiye'nin gelişimine işaret olduğunu belirtti.

Emlak Konut dünya markası
Turan, MIPIM'de Türkiye'nin lokomotifi olan Emlak Konut'un bir dünya markası olduğuna işaret ederek, "Emlak Konut TOKİ finansman yaratılmasında önemli bir işleve sahip. Türkiye birçok ülkenin anlamaya çalıştığı Emlak Konut gibi sermaye piyasasına açılmış önemli bir marka üretmiştir. Bu çok önemlidir. Son 10 yılda ülkemiz adına üretilmiş bir değerdir" dedi.

Benzersiz iş modelimizi tanıttık
Emlak GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Uluslararası yatırım arenasında parlayan yıldız haline gelen Türkiye'nin önemli gayrimenkul firmalarının katılımıyla uluslararası piyasaya tanıtım fırsatı doğmuş oldu. Bu bizler açısından da önemli bir açılım" diye konuştu. Uluslararası yatırımcıların bu fuarlarda Gayrimenkul sektörünün ne kadar ciddi bir yol aldığını söyleyen Kurum, "Dünyada benzeri olmayan iş modellerimiz hakkında da bilgi edinmiş oldular. Bu tanıtımın hem projelerimize hem de 'marka şehir İstanbul' algısına katkılarının büyük olduğunu düşünüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Londra ve Paris'i ezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN