Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EPDK, 7 akaryakıt şirketine 5,3 milyon lira ceza kesti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, 7 akaryakıt firmasına, otomasyon sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmaması, otomasyon verileriyle ödeme kaydedici cihaz verilerinin birbirini tutmaması gibi nedenlerle toplamda 5 milyon 270 bin lira ceza kesti.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 11:48
EPDK, 7 akaryakıt şirketine 5,3 milyon lira ceza kesti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 7 şirkete 5 milyon 270 bin lira cezakesti, 74 şirkete de ilanen tebligatta bulundu.

Konuyla ilgili EPDK'ya ait 109 ilan Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre EPDK, 7 akaryakıt firmasına otomasyon sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmaması, otomasyon verileri ile ödeme kaydedici cihaz verilerinin birbirini tutmaması ve lisanssız jet yakıtı ikmali gibi nedenlerle 240 bin lira ile 1 milyon lira arasında değişen miktarlarda olmak üzere toplam 5 milyon 270 bin lira para cezası uyguladı.

EPDK 2015 Yılı Yurt İçi Kaynak Bilgileri Beyanı'nı göndermedikleri belirlenen 74 şirkete gönderilen tebligatların Kurum'a iade edilmesi, tebligat için başka adres tespit edilememesi nedeniyle muhtelif sayı ve tarihli tebligatları, ilgili kanun gereğince ilanen tebliğ etti.

Ayrıca bayilik lisansının verdiği haklar dışında yeniden satış amaçlı akaryakıt satışı gerçekleştirmekten, dağıtıcısı dışında akaryakıt ikmal etme, Kuruma bildirim yapma yükümlülüklerini yerine getirmeme gibi nedenlerle 27 şirketten 15 gün içerisinde yazılı savunmalarını EPDK'ya göndermeleri istendi.

Öye yandan EPDK, LPG piyasasında faaliyet gösteren bir şirketin LPG dağıtıcı lisansını da iptal etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EPDK, 7 akaryakıt şirketine 5,3 milyon lira ceza kesti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN