Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 milyon $’lık ‘Ağa’ yemeği

Cityscape Turkey’e 100 milyon dolarlık satışla damgasını vuran Ağaoğlu, 50 yabancı müşterisini evinde ağırladı. Türkiye’yi sadece yatırım yapılan bir ülke olarak görmediklerini söyleyen Körfez yatırımcıları, “Burası ikinci vatanımız” dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2016
100 milyon $’lık ‘Ağa’ yemeği

Ağaoğlu Şirketler Grubu, 100 milyon dolarlık Cityscape Turkey hedefini aştı. İstanbul'da ilk kez düzenlenen fuarda hedeflediği satışı gerçekleştiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, ev sattığı Ortadoğulu müşterilerini Ortaköy'deki evinde ağırladı. Fuarın ikinci günü verilen davete yaklaşık 50 kişilik bir grup katıldı.

TÜRKİYE İKİNCİ VATANIMIZ

Türkiye'yi ikinci vatanları olarak gördüğünü belirten Körfezli yatırımcılar, ekonomik olarak kendileri için büyük fırsatlar bulunduğunu belirtti. Suudi Arabistan merkezli gayrimenkul ve telekomünikasyon şirketi olan Suudi işadamı Abdulrahman Samman, Türkiye'nin kendine huzur verdiğini belirterek, "Türkiye ikinci ülkem. Yabancılara kucak açması konusunda dünyaya örnek olmalı. Bu nedenle herkes burayı ikinci vatanı görüyor. Biz buraya sadece yatırım için gelmiyoruz. Kendi evimiz olarak da görüyoruz" diye konuştu.

AĞAOĞLU BİZİM DOSTUMUZ

Türkiye'yi hızlı gelişen bir ülke olarak değerlendirdiğini ve bu ülkede yatırımlarına yeni yeni başladığı bilgisini de veren Samman, "Türkiye'de yatırımlarıma Ağaoğlu ile başladım. Ali bey ve Hasan Rahvalı bey bizim dostumuz. Onlar sayesinde burada hem oturum için hem de yatırım için aldığımız konutlarda kendimizi güvende hissediyoruz" dedi. Abdullah Bamogaddam ise, Türkiye'nin dışında birçok ülkede yatırımları olduğunu belirterek, "Şu an Türkiye'nin geleceğinin daha iyi olacağını düşünerek yatırımlarımı bu ülkede artırmaya karar verdim. Şirketimiz üzerinden bu yatırımları yapıyoruz" diye konuştu.

YABANCILARIN GÜVENİNİ TAZELEDİK

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Fuarda 100 milyon dolarlık satış hedefi koymuştuk, bunu gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız ön bağlantılar ve sözleşmeler bunu gösteriyor. Pazartesi, 30 milyon dolarlık ödeme kasamıza girecek. Önümüzdeki hafta 100 milyon doların tahsilatını gerçekleştirmiş oluruz. Fuar yabancıların Türkiye'ye güvenini tazelemesi açısından faydalı oldu" dedi.
90-60-90'lık proje
Ağaoğlu, "Fuarda sunduğumuz Central Park Bakırköy projesi 90-60-90'lık bir proje. Bu yüzden herkesin ilgisi üzerimizde. Blok almak istiyorlar ancak satmayı düşünmüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 milyon $’lık ‘Ağa’ yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN