Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın sanayiciler ağı kuruluyor

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Kadın sanayiciler ağı kuruluyor
TOBB Sanayici Kadın Girişimciler Çalışma Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, sanayici kadınların sayısının artırılması ve olanların da yeni işbirlikleri kurması için kolları sıvadı. Okyay, TOBB çatısı altında yapılan 1'inci Sanayici Kadın Çalıştayı'nın açılışını yaptı. TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan'ın açılış konuşmaları yaptığı toplantıda 100'ün üzerinde kadın sanayici çalışma grupları oluşturarak, sorunları tespit edecek.
Bu sorun listesi daha sonra TOBB'a ve hükümete sunulacak.
Ardından da çözüm önerileri belirlenecek. Toplantının açılış konuşmasını yapan Zeynep Bodur Okyay, 78 milyonluk ülkede 21 milyon kadını evde oturtarak bir başarı hikâyesi yakalanamayacağını söyledi.
Okyay, "Yüzde 8 kadın girişimci oranı, yüzde 31 işgücüne katılım oranı... Bu eğitim ve verimlilik düzeyiyle vasat bir ülke olmaktan kurtulamayız" dedi. Çalıştaya Anadolu'daki kadın sanayicileri de davet etmek istediklerini söyleyen Zeynep Bodur Okyay, "Amacımız Türkiye'nin her yerindeki kadın sanayicileri bu çalıştayda buluşturmak. Böylece kadın sanayiciler yeni müşteriler bulacak. Büyük şirketlerin tedarikçisi olan kadın sanayiciler var. Onların sayısını artırmak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın sanayiciler ağı kuruluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN