Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom 4.5G hızı fiberden destek alacak

Fibere bağlı baz istasyonu oranının Avrupa'nın üç katı olduğunu söyleyen Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, "Müşterimizin 4.5G deneyimi Avrupa'dan daha iyi olacak" dedi

Giriş Tarihi: 30.3.2016
Türk Telekom 4.5G hızı fiberden destek alacak
4.5G'nin hizmete girmesine saatler kalırken, operatörler de özellikle hizmet kalitesini artırmak için hamlelerini güçlendiriyor. 1 Nisan'dan itibaren 4.5G ile değişecek iletişim ve eğlence anlayışını yansıtmak amacıyla dün basının karşısına, "sanal gerçeklik" video gösterimi ile çıkan Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, GiGA 4.5G adıyla 81 ilde aynı anda hizmete girecek altyapı ve 4.5G'ye yönelik vizyonlarını paylaştı.

ABONE BAŞI GENİŞ FREKANS
4.5G hizmetini müşterilerine ulaştırmak için en kritik frekanslarda en geniş bant aralığına sahip olduklarını ifade eden Aslan, "Türk Telekom olarak 4.5G'de abone başına hem en geniş frekans aralığına hem de kaliteyi kesintisiz bir şekilde sunabilmek için 4.5G baz istasyonlarını 81 ilde çepeçevre saran fiber ağa sahibiz. Bu avantajımızı müşterilerimize dünyanın en yüksek hızını ve benzersiz veri indirme ve yükleme kapasitesini sunarak yansıtacağız" diye konuştu.

AVRUPA'DAN DAHA İYİ DENEYİM
Avrupa'da fiberle bağlı baz istasyonlarının oranı yalnızca yüzde 20 iken Türk Telekom'da bu oranın Avrupa ortalamasının üç katından daha fazla olduğunu belirten Aslan, "Bu sayede, Türk Telekom müşterilerinin Türkiye'de yaşadığı 4.5G deneyimi, Avrupa'dan çok daha iyi olacak" dedi.

HİZMETLERE DE ODAKLANDIK
Sadece hıza odaklanmadıklarının altını çizen Rami Aslan, Türk Telekom'un yalnızca 4.5G'nin temelini oluşturan fiber altyapıya odaklanmakla kalmayıp, bu hizmeti en iyi şekilde tüketicilerle buluşturacak üst yapıya da yatırım yaptığını dile getirdi. Aslan, bu yatırımların en güzel sonucu olarak da Türkiye'nin lider dijital müzik platformu Türk Telekom Müzik'i, dijital oyun platformu Playstore'u ve münhasır TV içerikleri ile Tivibu hizmetlerini müşterilerine sunduklarını söyledi. Müşterinin ihtiyaçlarını iş modeline yansıttıklarını belirten Aslan, "Entegrasyon sayesinde mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini tek noktadan sunabilen, sektörün en büyük 'Çoklu Oyuncusuyuz'" dedi. Aslan, 4.5G döneminde de müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik zengin ürün portföyünü avantajlı paketlerle sunacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom 4.5G hızı fiberden destek alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN