Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OSB’nin camisi göz kamaştıracak

OSB Başkanı Abdullah Çinkay, 5 bin kişi kapasiteli, çift minareli caminin yapımının tamamlanmasıyla bölgede ezan seslerinin yükseleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 31.3.2016
OSB’nin camisi göz kamaştıracak
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi tarafından yaptırılan 5 bin kişilik caminin tamamlanmasıyla OSB bölgesinde ezan sesleri yükselecek. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çinkay içerisinde taziye evi ve gasilhanenin bulunduğu 4 bin metrekare oturumu olan ve yaklaşık 10-12 milyon liraya mal olacak 2 katlı ve çifte minareli OSB Camisinin tamamlanmasıyla sadece OSB çalışanlarının değil Kavlaklı yöre halkının da ihtiyacına cevap vereceğini söyledi.

ARITMA TESİSİ PROJESİ
Her sektörde üretim yapan 57 sanayi tesisin bulunduğu OSB'de ihtiyaçların çözüme kavuşması için yönetim olarak gayret gösterdiklerini söyleyen OSB Başkanı Abdullah Çinkay, "Doğalgaz temini için yapılan çalışmalarımız sonuçlandı ve bu yılın ilk yarısında doğalgaz verilmesi hedefleniyor. Bilim Sanayi ve Bakanlığı'na sunduğumuz Arıtma Tesisi Projemiz onaylandı. Bu proje 8 milyon TL'ye mal olacak. Kredimiz . Projenin 2 yıl içinde devreye alınması planlanıyor. Ayrıca teknik içerikli bir lise yapımı için çalışmalar başladık. Kısa sürede neticeye ulaşacağız" dedi. Yaklaşık 9 bin OSB çalışanı ve çevrede oturan vatandaşlarla yaklaşık 20 bin kişinin bulunduğu bölgede toplu taşıma konusunda sıkıntılarının olduğunu söyleyen Başkan Abdullah Çinkay, "OSB'nin girişlerinde daha önce çok kazalar oluyordu. Çoğu ölümlü bu kazaların önüne geçmek için Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle kavşak çalışmaları tamamlandı. Yine Büyükşehir'in desteği ile bölgemizin en acil konusu olan ulaşım sorununu da yakında çözüme kavuşturacağız. Gerek çalışanlarımız, gerekse bölge halkı kente gidip gelmekte zorluk çekmeyecekler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB’nin camisi göz kamaştıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN