Türkiye'nin en iyi haber sitesi

cezası sorgulama işlemleri

Hem GİB'ten hem EGM'den cezası sorgulamanızı yapabiliyorsunuz. Trafik cezası sorgulama yaparak herhangi bir durumda sıkıntıya düşmüyorsunuz. Trafik cezası sorgulama nasıl yapılır haberimizde.

Giriş Tarihi: 31.3.2016 15:04
Trafik cezası sorgulama işlemleri

Ülkemizde artık teknolojinin oldukça gelişmesi ile birlikte, birçok hayatımızı kolaylaştıran icatla tanışmış durumdayız. Bunlardan bizler için en önemlilerinden biri ise motorlu taşıtlardır.Otomobil ve otobüsler ile gün içinde sık sık karşılaştığımız bugünlerde artık yürüyerek bir yerle gitmeye de pek rastlanmamaktadır. Ülkemizde neredeyse her ailenin bir adet otomobili bulunmaktadır. Hayatımızı kolaylaştıran bu araçların zaman hatalar yaptığını görüp, duyabiliyoruz. Bu hatalar sonucunda araç sürücüleri cezalandırılmaktadır. Bu nedenle oluşturulmuş gözetleme cihazları bulunmaktadır. Bunlara radar denmektedir. Fazla hız, kırmızı ışıkta geçmek gibi tedbirsiz hareketler sonucunda radar aracınızın plakası üzerinden adınıza bir ceza yazar.

Vatandaşların cezaları genellikle trafik seyir halinde iken çoğunluk olarak trafik ihlali yaparken aldıkları ceza olarak geçer. Trafik cezaları bilinçli ve ya bilinçsiz bir şekilde yapılmak üzere birçok trafik ihlali bulunmaktadır. Trafik cezası verilirken polislerin gördüğü ve ya mobese kameraları tarafından takılan birçok ceza vardır. Vatandaşlar trafikte aldığı cezaları zamanında ödenmesi için yani faili ceza ödememek için trafik cezası sorgulama işlemlerinden yararlanması mümkün olmaktadır. Günümüzün ve teknolojisinden yararlanarak artık internet aracılığıyla yapılan işlemler sayesinde zaman kaybı yaşamadan hızlı ve kaliteli hizmetlerden yararlanması mümkün olacaktır. İnternet üzerinden yapılan sorgulamalar sayesinde birçok vatandaş cezalarını zamanında faili bir şekilde ödemekten kurtulmuştur. Bu uygulama sayesinde online bir şekilde araç sahipleri artık işlemlerini dakikalar süren bir zaman diliminde kolay bir şekilde yapmış olacaklardır ve böylece işlemleri yapılırken saatlerce sıra beklemek zorunda kalınmayacaktır.

Trafik cezası sorgulama işlemi yapmak istiyor iseniz bu işlem için Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine başvurabilirsiniz. Başka bir yol ile de trafik cezası sorgulama işleminizi cep telefonu, bilgisayar ve tablet gibi teknoloji cihazlardan yararlanarak internet üzerinden de yapmanız mümkün olacaktır. Trafik cezası sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız kullandığınız aracın plaka numarasını ve TC. Kimlik Numaranızı ya da bunun yerine vergi kimlik numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünün internet web sitesinden trafik cezası sorgulama işlemi yapmak için sayfada bulunan trafik cezası sorgulama seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Seçeneğe tıkladıktan sonra trafik cezası sorgulama yapmak isteyen vatandaşın kimlik bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmesi gerekmektedir.

Trafik cezasını ödeme işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan vergi dairesi sitesi üzerinden öncelikle işlem yapacak olduğunuz seçeneği seçmelisiniz.


Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme, kredi kartı ile ödeme bilgisi sorgulama, motorlu taşıtlar vergisi hesaplama ve kasko değerleri seçeneklerinden işlem yapacak olduğunuzu seçiniz. Sonrasında sizden istenilen bilgileri giriniz.
Borç ödemesi yapmanız için ilk olarak sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı ile yapacak olduğunuz ödemelerinizi 02:00-22:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Trafik cezası ödemesi için sizden istenilen bilgileri kutucakta belirtildiği gibi ilgili yerlere yazınız.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik cezası sorgulama işlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN