Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vodafone: 20 milyon abonenin SIM’i uyumlu

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Vodafone: 20 milyon abonenin SIM’i uyumlu

Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, abonelerinin yüzde 90’ının SIM kartının 4.5G ile uyumlu olduğunu belirterek, “1 Nisan sabahı 4.5G’yi en çok kullanan müşteri bizde olacak. Bu bir başlangıç” dedi

'nin en ücra köşesine kadar 4.5G hizmetini götürme stratejilerini "4bucakG" olarak isimlendirdiklerini hatırlatan Vodafone CEO'su Gökhan Öğüt, abonelerimize 4.5G hizmetini özgürce deneyimleme fırsatını sunduklarını belirterek, "Elimizde bulunan 900 MHz ve yeni aldığımız frekansları kullanarak, sadece bizde bulunan baz istasyonu teknolojimizi kullanarak en yaygın 4.5G hizmetini vermeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

YÜZDE 90 SIM UYUMLU
Öğüt, halihazırda toplam abonelerinin yüzde 90'ının (yaklaşık 20 milyon) 4.5G uyumlu SIM kart kulllandığını belirterek, "1 Nisan sabahı 4.5G'yi en çok kullanan müşteri bizde olacak. Vodafone olarak biz bunu bir 'başlangıç' olarak niteliyoruz; çünkü, 4.5G teknolojisini Dijital Dönüşüm'ün yeni bir sayfası, yarının Gigabit Toplumu'nun giriş kapısı olarak görüyoruz" diye konuştu.

KAPSAMA ALANINI SORGULA
81 ildeki Vodafone mağazalarına sorgulama ekranı kurduklarını anlatan Öğüt, "Bununla müşterilerimiz bulundukları lokasyonlarda 4.5G kapsamasının olup olmadığı tespit edebilecek. Tüketiciler, www.4bucakg.com sitesinden de bu sorgulamayı yapabilecek. Cihaz yatırımına önem veriyoruz. 4G ve üstü teknolojilerle uyumlu cihaz oranımızı 1 yılda yüzde 188 artırdık" dedi.

'900 MHZ FREKANSINI 4.5G İÇİN KULLANIYORUZ'
Geniş kapsama alanı için 4G ve üstü teknolojileri 900 MHz frekansına taşıdıklarını vurgulayan Öğüt, "Bunu 800 MHz bandının yanı sıra 900 MHz bandında da sahip olduğumuz kapsama avantajıyla sağlamayı hedefliyoruz. 900 MHz bandında SingleRAN teknolojisini 2010'dan beri kullanan tek operatörüz. Bu bantta 4.5G hizmeti de verebileceğiz ve bu durumun sektörümüzde fark yaratacağını düşünüyoruz" dedi.

4.5G DENEME KAMPANYASI
Vodafone, abonelerini 4.5G'nin sunacağı yeniliklerle tanıştırmak amacıyla 4.5G deneme kampanyası da düzenliyor. Buna göre, 4.5G uyumlu SIM kart ve akıllı telefona sahip Vodafone aboneleri, Nisan boyunca geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için "4bucakG" yazarak 4545'e SMS atabilecek. Böylece Vodafone aboneleri, bir ay boyunca kendi tarifeleri dışında hiçbir ödeme yapmadan 4.5G teknolojisini deneyebilecek. Deneme süresince internet kotaları 2 ya da 3 kat artacak. Aboneler nisan ayında harcamasına göre tarife seçebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone: 20 milyon abonenin SIM’i uyumlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN