Sikorsky leri 2020’de teslim edilecek

Giriş Tarihi: 5.4.2016
Sikorsky helikopterleri 2020’de teslim edilecek

’li Sikorsky’nin Türkiye için ürettiği 109 adet 2020’de teslim edilecek. Milli Savunma Bakanı Yılmaz, “Taraflar proje çalışmalarına devam ediyor” dedi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genel Maksat Programı kapsamında proje çalışmaları devam eden 109 adet Sikorsky helikopterinin 2020'de teslim edileceğini bildirdi. Yılmaz, milletvekillerinin 'li Sikorsky firması ile yürütülen Genel Maksat Helikopter projesi ile ilgili sorularını yanıtladı.

MİLLİ SİLAHLAR TSK ENVANTERİNDE
ASELSAN ÜRETECEK

Sikorsky ile yürütülen proje kapsamında henüz helikopter teslimatının yapılmadığını belirten Bakan Yılmaz, helikopter teslimatlarının 2020'li yıllarda yapılmasının planlandığını açıkladı. Yılmaz imzalanan sözleşme çerçevesinde tarafların proje çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. Projenin TSK ve diğer kamu kullanıcılarının helikopter ihtiyacının maliyete etkin bir yöntem ile karşılanması ve Türk helikopter sanayinin oluşumunun desteklenmesi amacıyla 2009'da başlatıldığına işaret eden Yılmaz, projenin taraflarını ise 'Türk Uçak Sanayi Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) ana yüklenici, Sikorsky ana alt yüklenici, ASELSAN, TUSAS Engine Industries (TEI) ve Alp firmaları alt yükleniciler" olarak sıraladı. Yılmaz, proje kapsamında kokpit, kabin, paller'in TUSAŞ, motorun TEI, iniş takımı ve dişlilerin Alp ve aviyonik suitin de ASELSAN tarafından üretileceğini söyledi. Yılmaz, tüm entegrasyonun ise TUSAŞ tarafından gerçekleştirileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sikorsky helikopterleri 2020’de teslim edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN