Türkiye'nin en iyi haber sitesi

u yapıldı

Türk Yolları'nın () dün gerçekleşen ve 4 saat süren Toplantısı'nda, 2015 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu ibra edildi.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 15:19 Güncelleme Tarihi: 5.4.2016 15:33
THY Olağan Genel Kurulu yapıldı

Türk Yolları toplantısı hissedarların katılımıyla Genel Yönetim Binası'nda gerçekleşti. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. başkanlığında gerçekleşen Genel Kurul toplantısında, Genel Müdür - Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanvekili Doç. Dr. , İcra Komitesi Üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Arzu Akalın, İsmail Gerçek, Prof. Dr. Mecit Eş, Mehmet Büyükekşi, Muzaffer Akpınar ve Ogün Şanlıer bulundu.

Toplantıda, 2015 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu raporlarının görüşülmesinin ardından yapılan oylamayla, 2015 yılı hesap ve faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu ibra edildi.

"5 YILLIK YATIRIM SÜRECİNE GİRDİK"

Genel Kurul sonrası bir açıklama yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, "Türk Hava Yolları, bu sonuçlarla global sektördeki yoğun rekabete, yakın coğrafyada yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklara ve sektörü doğrudan etkileyen kur dalgalanmalarına rağmen, 2015 yılında başarılı büyümesini sürdürdü. Yönetim Kurulu olarak, hep birlikte 2016 için en önemli hedefimiz, büyüme rakamlarımızı korumak. 5 yıllık bir yatırım sürecine girdik. Tüm iştiraklerimizle birlikte etkin bir gelir ve maliyet yönetimi sonucunda 2016 yılında hedeflediğimiz büyümeyi ve operasyonel nakit üretme yeteneğini korumuş olacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Olağan Genel Kurulu yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN