Caroline yönetimine girdi

, Mustafa 'un vefatının ardından ilk genel kurulunu yaptı. Merhum Koç'un anıldığı toplantıda Caroline Koç da yönetim kurulu üyesi olarak seçildi

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Caroline Koç holding yönetimine girdi
'de Mustafa 'un vefatının ardından ilk genel kurul toplantısı yapıldı. Nakkaştepe'de gerçekleştiren genel kurulda merhum Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç ve İpek Kıraç Koç, yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Koç Holding'in 52'nci Genel Kurulu'na merhum Mustafa Koç'un anılması ile başlandı. 2015 Faaliyet Raporu'nun ön yüzünde yer alan anma mesajında, "Vizyonu, hayırseverliği ve en önemlisi insani değerleri ile silinmeyecek izler bırakan Mustafa V. Koç, ülkemizin geleceğine her zaman yürekten inandı. Hakiki bir halk adamıydı. Bundan sonra, onun görüşleri, geniş bakış açısı ve getirdiği dinamizm ile, biz de Koç Holding'i milletlerararası bir yapıdan, global bir dünya şirketine taşıyacağız" denildi.

RAHMİ KOÇ'TAN TEŞEKKÜR
Holdingin Şeref Başkanı Rahmi Koç da yazılı değerlendirmesinde "Kısa süre önce oğlum Mustafa V. Koç'un zamansız kaybı ailece bizleri ve sizleri çok üzdü. Onun ardından; yurtçapında aldığımız başsağlığı dilekleri en büyük tesellimiz oldu. Bu benzersiz dayanışmadan dolayı ailem ve şahsım adına herkese candan teşekkürlerimi iletiyorum" açıklaması yaptı. Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu da, Mustafa Koç'u anarak başladığı konuşmasında, "Sadece içinde bulunduğumuz coğrafyayı değil, dünyanın pek çok bölgesini etkileyen savaşlar ve terör olayları, yaşadığımız çağa hiç yakışmıyor" dedi.

ÖMER KOÇ BAŞKAN, ALİ KOÇ VEKİL
Toplantıya Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M.Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Atay, Koç Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç da katıldı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ömer Koç getirilirken, Ali Koç da başkanvekili oldu.

ÇALIŞAN SAYISI 91.304
Koç Holding 2015 yılı Faaliyet Raporu'nda holdingin personel sayısının 91 bin 304'e çıktığına vurgu yapıldı. Kombine cironun 'nin GSYH'sına oranı yüzde 7.4 oldu. Net dönem kârı yüzde 38 artışla 5 milyar 829 milyon TL olarak gerçekleşti. Konsolide toplam varlıklar yüzde 14 artarak 2015'te 73 milyar TL'ye ulaştı. Ana ortaklığa ait konsolide özkaynak toplamı ise yüzde 14 artışla 23.1 milyar TL oldu. 2015'te topluluk genelinde 6.8 milyar TL tutarında yatırım yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Caroline Koç holding yönetimine girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN