Ziraat Bankası’na 1.1 milyar $ kredi

Giriş Tarihi: 6.4.2016
Ziraat Bankası’na 1.1 milyar $ kredi
Ziraat Bankası, 19 ülke ve 42 bankadan 1.1 milyar tutarında sendikasyon kredisi sağladı. 367 gün vadeli, dolar ve cinsinden sağlanan kredi yoluyla banka, 4 Nisan 2016 tarihinde vadesi gelen sendikasyon kredisini yeniledi. Ziraat Bankası Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, gelişmekte olan ülkelere fon akışının azaldığını belirterek, "Türkiye güçlü makro ekonomik çerçevesiyle yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor" dedi.

GÜVENİN GÖSTERGESİ
Ziraat Bankası'nın 2015'te Türkiye'nin en çok kredi kullandıran bankası durumuna geldiğini belirten Kuru, şunları anlattı: "Sendikasyon kredimizi, uluslararası piyasalardaki dalgalanmalara rağmen yeniledik. Bu başarılı kredi işlemiyle, 240.5 milyon dolar ve 762 milyon olmak üzere toplam 1.1 milyar dolar karşılığı kaynak sağlandı. 367 gün vadeli, dolar için LIBOR+ 85 baz puan ve euro için EURIBOR + 75 baz puan maliyetle 19 farklı ülkeden 42 bankanın katılımıyla sağlanan bu sendikasyon kredisi, gelişmesini sürdüren ülkemize ve bankamıza olan güvenin devamının bir sonucudur." Kuru, bankacılık sektörünün yurtdışında fon temininde hiçbir zorlukla karşılaşmasını beklemediklerini de sözlerine ekledi.

REEL SEKTÖRE FİNANSMAN DESTEĞİ
Kuru, sağladıkları krediyi cari dengenin kurulması, istihdamın artırılması ve dış ticaretin geliştirilmesi için reel sektörün ihtiyaç duyduğu finansman desteği olarak sunacaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat Bankası’na 1.1 milyar $ kredi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN