Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaya Grup yurtdışına pazarından açılacak

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Kaya Grup yurtdışına İran pazarından açılacak

Kaya Grup, uluslararası zinciri olma yolunda ilk adımını ’da attı. Başkan Burak Kaya, “Tebriz’de otel işletmeciliği yapacağız. İkinci yatırımımız için hedefimizde Tahran var” dedi

ABD ve AB'nin uyguladığı ambargonun kalkmasının ardından ilgi odağı haline gelen 'a turizm alanındaki yatırımlarından biri de Kaya Grup'tan geldi. Antalya'da 3, Kartalkaya'da 2, Kıbrıs, İzmir, İstanbul ve Bolu'da birer tane olmak üzere toplam 9 i bulunan grubun 10'uncu yatırımı 'ın Tebriz şehrine oldu. Grup, bu yatırımla uluslararası otel zinciri olma yolundaki ilk adımını da attı. İranlı Eromi Ailesi'nin mülk sahibi olduğu, Kaya Laleh Park ismiyle hizmet verecek olan 220 odalı otelde Kaya Grup, işletmeci olarak faaliyet gösterecek. Kaya Palazzo Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya, Tebriz'deki yatırımla uluslararası otel zinciri olma vizyonuna start verdiklerini söyledi. Otelin mayıs sonunda açılacağı bilgisini veren Kaya, "Sadece bölgenin değil, İran'ın en önemli yatırımlarından birini hayata geçirdik. Ambargodan sonra İran'da otel yatırımı yapan ilk gruplardan biriyiz" dedi. Bölgede Türklere bakış açısının son derece olumlu olduğunu anlatan Kaya, bu durumun yatırımcılar için avantaj yarattığını söyledi. Ambargodan sonra Avrupalı işadamlarının ülkeye yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Kaya, "Otellerimizin Avrupalı turistler tarafından bilinirliği yüksek. Bunun avantajlarını da kullanacağız" diye konuştu. Otelde ilk yıl için yüzde 50 doluluk hedeflerinin olduğunu aktaran Kaya, sonraki yıllarda bu oranı yüzde 70'e çıkarmayı planladıklarını anlattı. Kaya, "İlk yıl için 45 bin geceleme hedefliyoruz. Bunun yüzde 40'ı Türk ve Azeri yüzde 60'ı ise İranlı misafir olacak. Gelişen iş hacmiyle birlikte Avrupa'dan özellikle Alman, Fransız ve İtalyan misafirlerimizin de olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

ORTADOĞU'DAN TALEP VAR
İran yatırımlarının devam edeceğini belirten Kaya, bir sonraki hedeflerinin Tahran olduğunu söyledi. Burak Kaya, "Ülkede Tebriz'deki otel yatırımında ortak olduğumuz Eromi Ailesi ile ilerliyoruz. Eski otelleri alıp yenileyeceğiz. Böylece planlarımızı çok daha hızlı hayata geçirebiliriz. Eğer uygun otel bulamazsak yeni yatırım da yapabiliriz" diye konuştu. Ortadoğu'dan da büyük talep aldıklarını aktaran Kaya, şunları anlattı: "Özellikle Türkiye'nin yakın coğrafyasındaki ülkelerde yatırım planlıyoruz. Avrupa her zaman hedeflerimiz arasında bulunuyor. Ancak o pazarda doygunluk söz konusu."

AVM'Sİ DE VAR
Mayıs ayı sonunda açılması hedeflenen Tebriz'deki Kaya Laleh Park otel hakkında da bilgi veren Kaya, otelin 220 odası, 8 adet toplantı salonu ve bin metrekarelik sütunsuz balo salonu bulunduğunu belirtti. Kaya Laleh Park'ın İran'ın en kapsamlı ve en lüks oteli konumunda olduğunu belirten Kaya, şunları söyledi: "İran ve uluslararası mutfaklardan lezzetlerin yer alacağı ala carte restaurant ve sağlıklı yaşam merkezimizde İranlı ve yabancı müşterilerimizi ağırlayacağız. Otelin hemen yanı başındaki Laleh Park Alışveriş Merkezi'nde uluslararası markaların yanı sıra Türk markalarının da yer aldığı 126 mağaza bulunuyor."

2017'DE KIBRIS'TA İKİNCİ OTELİ AÇACAK
Türkiye'de de yatırımlarının sürdüğüne vurgu yapan Burak Kaya, Ankara'da bir projelerinin olduğunu aktardı. Kıbrıs Magosa'da bir otellerinin bulunduğunu hatırlatan Kaya, "Girne'de de bir otelin temelini attık. 2017'nin Nisan ayında bu otelimizi açmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaya Grup yurtdışına İran pazarından açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN