Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğuş ‘trafikte çocuk güvenliği’ne sahip çıkıyor

Doğuş Otomotiv, trafikte çocuk güvenliği için yeni bir inisiyatif başlattı. Hedef, ailelerin sadece % 23’ünün çocuk koltuğu kullandığı ’de konuya dikkat çekmek

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Doğuş ‘trafikte çocuk güvenliği’ne sahip çıkıyor
Doğuş Otomotiv'in kurumsal sosyal sorumluluk plaftormu Trafik Hayattır, çocukların güvenliği için yeni bir inisiyatif başlattı. Hedef, İstatistik Kurumu'nun 2014 verilerine göre yılda 413 çocuğun kaza yerinde hayatını kaybettiği 'de daha güvenli seyahat hakkında bilinçlenme yaratmak. "Trafikte Çocuk Güvenliği" adındaki çalışmanın ilk adımında önemli bir araştırmaya imza atıldı. Araçta Çocuk Güvenliği adındaki araştırma İzmir, İstanbul ve Ankara'da 3 bin kişiyle görüşülerek yapıldı. Buna göre 'de ailelerin sadece yüzde 23'ü çocuk koltuğu kullanıyor. Bunların yüzde 93'ü ise üç yaşından sonra çocuklarını normal araç koltuğuna oturtuyor.

50 BİN ÇOCUK YARALANIYOR
Projeye Loughborough Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Serpil ve Prof. Dr. Memiş Acar çifti çalışmalarıyla destek veriyor. Ayrıca ünlü psikolog Prof. Dr. Üstün Dökmen de bilinçlenme yolculuğunda proje ekibinin yanında yer alacak. Türkiye'de trafik kazalarında en fazla hayatını kaybeden ikinci grubun 5-14 yaş arası çocuklar olduğunu belirten Doğuş Otomotiv CEO'su Ali Bilaloğlu, "Yılda 50 bine yakın çocuk trafik kazalarında yaralanıyor. Bu nedenle trafik güvenliğinde çocuklar ve ailelerine yönelik çalışmalar hayati önem taşıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğuş ‘trafikte çocuk güvenliği’ne sahip çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN