Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kentsel dönüşüm buluşması bugün

Sabah’ın ev sahipliğinde düzenlenen 1. Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 11.4.2016
Kentsel dönüşüm buluşması bugün
Sabah gazetesi, kentsel dönüşüm hamlesinin başrol oyuncularını bir araya getiriyor. 6 şehirde yapılması planlanan 1. Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nın ilk ayağı bugün Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifiyle gerçekleştirilen zirveye; siyasetçiler, belediye başkanları, milyarlık projelere imza atan şirketlerinin patron ve yöneticileri, yan sanayiciler ve akademisyenler katılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın önderliğinde, TOKİ'nin himayelerinde yapılan kurultayda, Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz, Kentsel Strateji Kurucusu Faruk Göksu ve Sabah Gazetesi Temsilcisi Okan Müderrisoğlu'nun yöneteminde 3 ayrı oturum düzenlenecek. İnşaat sektörünün kalbinin atacağı dev zirvenin ardından sonuç bildirisi yayımlanacak.

TÜRK EKONOMİSİNİN ÖNCÜ KENTLERİ
İstanbul'un ardından Bursa, İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara gibi, Türk ekonomisinin öncü kentlerinde düzenlenecek kurultaylarla inşaat sektörünün etkinliğinin ve gücünün artırılması hedefleniyor. Kurultaylar, kentsel dönüşümün daha sağlam zeminde ilerlemesine katkıda bulunacak. Hükümetin büyük önem verdiği, dünyada giderek yaygınlaşan akıllı şehirler konusunun da bu buluşmalarda masaya yatırılması, sektörün gelişim vizyonuna katkı sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşüm buluşması bugün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN