Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün ‘Kaynak’ı matruşkaya benziyor

Paralel Yapı’nın finansörü Kaynak Holding’le organik bağı bulunan 14 şirkete daha kayyum atandı. Kayyumlar asgari ücret alacak

Giriş Tarihi: 13.4.2016
FETÖ’nün ‘Kaynak’ı matruşkaya benziyor
Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağlayan Kaynak Holding'de yapılan incelemeler holdingin adeta bir matruşka gibi yapılandığını ortaya koydu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, holdingle organik bağı bulunduğu tespit edilen 14 yeni şirkete Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliği'nce kayyum atandı. Böylece Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar kayyum atanan şirket sayısı 72'ye çıktı. Hakimlik kararında, holding bünyesinde faaliyet gösteren 58 şirket, bir vakıf ve bir derneğe atanan kayyumlar işadamı İmran Okumuş, Sezai Çiçek, bilişim uzmanı Hüseyin Yaşar, maliyeci Aytekin , basın ve halkla ilişkiler uzmanı Ertuğrul Erdoğan, vakıf ve dernek uzmanı İsmail Gülen ile vergi denetçisi Levent Küçük'ün yeni bulunan 14 şirkette de görev yapacağını belirtti.

ASGARİ ÜCRET ÖDENECEK

Eğitim ve gıda gibi alanlarda faaliyet gösteren söz konusu şirketlerin 12'si , diğerlerini de Bursa Osmangazi ve Kırıkkale'de bulunuyor. Atanan kayyumlar, şirketlerin eski yöneticilerine görevden alındıklarına dair kararın tebliğ edilmesinin ardından işe başladı. Hakimlik kayyumlara şirket başına asgari ücret oranında maaş ödenmesine karar verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün ‘Kaynak’ı matruşkaya benziyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN