Türkiye'nin en iyi haber sitesi

var’ diyene inat % 30 sattık

Giriş Tarihi: 16.4.2016
‘Balon var’ diyene inat % 30 sattık

’da satışa çıkan Karat 34 projesi, ön talepte yoğun ilgiyle karşılaştı. Konut Genel Müdürü Kurum, “Daha lansman öncesinde yoğun talep geldi. ‘ var’ diyenlere inat dairelerin % 30’unu sattık” dedi

Konut GYO güvencesinde Doğa Şehircilik ve Başyapı İnşaat ortak girişiminin Basın Ekspres Yolu'nun girişinde hayata geçireceği Karat 34 projesi satışa çıktı. Altyapı çalışmalarının başlamasıyla birlikte yoğun ilgi gören projede ön talep döneminde, konutların yüzde 30'u satıldı. Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, projede 440 milyon liralık satış taahhüdü olduğunu belirterek, "Yüzde 39 oran karşılığında 171 milyon liralık şirket payı toplam geliri taahhüt edildi. 'Sektörde var' diyenlere inat, daha lansman öncesinde yüzde 30'a yakın ön talep geldi. Bunlar, satışı gerçekleşmiş projeler. Yoğun ilgi var" diye konuştu.

FAİZ İNDİRİMİ BEKLİYORUZ
Kurum, son dönemde Fed'in kararlarını daha olumlu bir takvim sürecinde uygulayacağını açıklamasının süreci Türkiye lehine döndürdüğünü aktardı. "İç piyasaya baktığınızda faizlerle ilgili önemli gelişmeler olacağını düşünüyoruz" diyen Kurum sözlerini şöyle sürdürdü: "Hatta önümüzdeki süreçte faiz indirimleri olmasını bekliyoruz. Yükleniciler ile ortak karar alıp faizlerimizi indirdik. Bizim faiz oranlarımız diğerlerinden farklıdır. Projelerimizde TÜFE'li satış gibi farklı alternatifler var. TÜFE'li almayıp belirli bir bedel üzerinden borçlanmak isteyenler için de 0.70 faiz oranıyla 6 aydır satış gerçekleştiriyoruz."

İSTANBUL'A MASTER PLAN ŞART
SABAH'ın düzenlediği 'Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nda alınan kararlara da değinen Kurum, 'un tarihi dokusuna vurgu yapılan bir dönemde master plan çerçevesinde çalışmaların devam etmesi gerektiğini ifade etti. Kurum, "Bu konuda üstümüze ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Hem TOKİ hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla ortak çalışmalarımız var. Bu süreç hem ülkemiz hem de İstanbul açısından çok önemli. Şehri, bir master plan çerçevesinde, ne yaptığımızı bilerek dönüştürmemiz gerekiyor. Buna ilişkin biz kendi nezdimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Balon var’ diyene inat % 30 sattık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN