, haziran öncesinde 'le görüşmeyecek

Enerji Bakanı Aleskandr Novak, ülkelerinin bakanlarıyla haziran ayı toplantısı öncesinde ayrı ayrı görüşmeyeceklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 20.4.2016 15:12
Rusya, haziran öncesinde OPEC'le görüşmeyecek

Novak, Enerji Bakanlığınca Moskova'da düzenlenen, Ulusal ve Doğalgaz Zirvesi'nde, Suudi Arabistan ve İran dahil olmak üzere Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü () bakanları ile haziran ayında Viyana'da düzenlenmesi planlanan OPEC toplantısı öncesinde görüşmeyi planlamadıklarını söyledi.

OPEC ülkeleri arasında üretimin dondurulmasına yönelik bir anlaşma ihtimali konusunda emin olmadığına işaret eden Novak, "Anlaşma olacağına yönelik bir düşüncemiz olduğunu söyleyemem. OPEC nezdinde ciddi fikir ayrılıkları var." dedi.

'nın haziran ayı OPEC toplantısı için henüz davet almadığını belirten Novak, "Toplantıya daha çok zaman var. Eğer OPEC ülkeleri kabul ederse OPEC üyesi olmayan ülkeler de davet edilecektir." diye konuştu.

Doha'da gerçekleştirilen petrol zirvesi sonrasında 'nın, Avrupa petrol piyasalarıyla ilgili planlarında bir değişiklik olmadığını anlatan Novak, "Ancak Doha'da petrol üretimini dondurma kararı çıkmadığı için mevcut piyasa durumunu tekrar derinlemesine analiz etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya, haziran öncesinde OPEC'le görüşmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN