Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Artaş Başakşehir’e 400 milyon yatırdı

Artaş , Avrupa Konutları’nın son halkasını Başakşehir’de hayata geçiriyor. 941 konut ve 27 ticari üniteden oluşan projede fiyatlar 580 bin liradan başlıyor

Giriş Tarihi: 21.4.2016
Artaş Başakşehir’e 400 milyon yatırdı
Avrupa Konutları markasının mimarı Artaş , son yatırım hamlesini Başakşehir'e yaptı. Şirket, Konut GYO güvencesiyle hayata geçireceği Avrupa Konutları Başakşehir projesini satışa çıkardı. Toplam 941 daire ve 27 ticari üniteden oluşan projede fiyatlar 580 bin TL'den başlıyor.

13 AYDA TESLİM EDİLECEK
Konut yatırımcılarını bir an önce ev sahibi yapmak istediklerini belirten Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, konutları erken teslim ederek insanları kira ödemekten kurtarmanın kendileri için anlamlı olduğunu belirterek, projeyi 13 ayda teslim edecekleri bilgisini verdi. Başakşehir'de devlet yatırımlarının yoğunlaştığını belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum ise, bölgede alt gelir grubuna kısa sürede 20 bin konut üretildiğini söyledi. Kurum, "Başakşehir'e 2013'te geldik ve 10 binin üzerinde bağımsız birimin altına imza attık. Ayrıca burada 380 dönümlük yeşil alan üretiyoruz. Konut rakamları bin 800 liradan 4 bin 500 liraya çıktı. Bu da doğru lokasyonda olduğumuzu gösteriyor" dedi.

EN KÜÇÜK EV 124 METREKARE
Projenin 400 milyon liralık yatırımla 72 bin 706 metrekare arsa üzerinde konumlandığını aktaran Kurum, en küçük dairenin 2+1 olmak üzere 124 metrekare olduğunu ve 277 metrekareye kadar farklı büyüklükte dairelerin bulunduğunu bildirdi. Kurum, "Buradan beklenen gelir 876 milyon lira. Bizim oranımız yüzde 40. Bunun da karşılığı da 350 milyon 400 bin lira" şeklinde konuştu.

FAİZLER YÜZDE 1'E İNER
Murat Kurum, Merkez Bankası'nın yarım puanlık faiz indiriminin konut kredisi oranlarını yüzde 1'e indireceğini söyledi. Kurum, "2023 hedefini yakalamak istiyorsak gelişmiş ülkelerden daha çok yatırım yapmalıyız. Bunun yolu da küçük ölçekli işletmeleri korumaktan geçiyor. Düşük faizle yatırımın önünü açmalıyız" dedi.

VATANDAŞIN HALİNDEN ANLARIM
Süleyman Çetinsaya, kendisiyle ilgili şu anıyı anlattı: "1962'de Kayseri'den İstanbul'a geldik. 6 kardeştik ancak bu şekilde ev vermedikleri için 3 kardeşle gelebildik. Fatih'te bir bodrum kat tutmuştuk, insanların sadece ayakları görünürdü camdan. Bu yüzden hep karşımdaki vatandaşın halinden anlayarak iş yapıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Artaş Başakşehir’e 400 milyon yatırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN