Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KUR'dan lere 4,5 milyon lira hibe desteği

Kurumu (İŞKUR), kendi işini kurma projeleri kapsamında başvurusu kabul edilen 125 ye, 4,5 milyon lira kaynak ayırdı.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 15:16 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 15:19
İŞKUR'dan engellilere 4,5 milyon lira hibe desteği

KUR'dan yapılan yazılı açıklamada, lerin işe yerleşmesinin önündeki en büyük engel olan mesleki eğitim ve tecrübe eksikliğini gidermek, istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla mesleki eğitim kursları düzenlendiği hatırlatıldı.

İşbaşı Eğitim Programı ile iş yerinde, bizzat işin başında işin öğrenilmesi ve girişimcilik eğitimleri vasıtasıyla da iş kurma fikirlerinin geliştirilmesine imkan tanındığı, istihdama yönelik proje ve diğer çalışmalar sayesinde, engelli bireylerin iş hayatına entegrasyonunun kolaylaştırıldığı belirtildi.

Açıklamada, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan ve İşsizlik Sigortası Fonundan aktarılan kaynaklarla engellilere yönelik projeler geliştirildiği ifade edilerek, Proje Başvuru Rehberinde belirlenen, konusu engellilerin kendi işini kurması, mesleki eğitimi, rehabilitasyonu ve istihdamı olan projelerle eski hükümlülere yönelik projelerin değerlendirildiği ve uygun görülenlere hibe desteği verildiği kaydedildi.

Bu kapsamda, bu yıl toplanan son komisyon kararıyla, 80 kurum ve kuruluştan gelen ve kabul edilen, mesleki eğitim ve rehabilitasyon, işe ve iş yerine uyum ile destek teknolojileri projeleri için 4 milyon 735 bin 664 lira 88 kuruş ayrıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, 36 bin liraya kadar hibe desteği verilen "kendi işini kurma projeleri" kapsamında, başvurusu kabul edilen 125 engelliye de bu amaçla 4,5 milyon lira kaynak tahsis edildiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR'dan engellilere 4,5 milyon lira hibe desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN