Soğuk zinciri Thermo King sertifikalandıracak

Giriş Tarihi: 21.4.2016
Soğuk zinciri Thermo King sertifikalandıracak

Doğuş Otomotiv Distribütörlüğü’nde faaliyet gösteren Thermo King, ’de ATP sertifikası verme yetkisi aldı. Thermo King tarafından verilecek ATP sertifikası, 49 ülkede geçerli olacak

Doğuş Otomotiv Distribütörlüğü'nde faaliyet gösteren Thermo King, soğuk zincir taşımacılığı yapan firmalara ATP sertifikasını 'de verme yetkisi aldı. pazarında bulunan tüm soğutucu ünite ve kasalar için verilecek olan ATP Sertifikası için kontroller, yılsonuna kadar geneline yayılmış tüm Thermo King yetkili servislerinde gerçekleşecek.

KAYIPLAR MİNİMUMA İNECEK
Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, ATP sertifikası sayesinde soğuk zincir taşımacılığı yapan Türk nakliyecilerin global pazarlara çıkmasının önünün açıldığını söyledi. Türk "ATP Kanun Tasarısı 10 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu sertifika frigorifik yük taşımacılığı yapan firmaların bir nevi garantisidir. Lojistik firmalarımız, yurtiçinde rekabette elini güçlendirirken, 49 ülkede geçerli olan bu sertifika sayesinde global bir oyuncu haline gelecek" dedi. ATP sertifikasının, taşımacılık sektörüne olduğu gibi ülke ekonomisine de çok büyük katkı sağlayacağını belirten Türk, "Üretim sahasından tüketiciye ulaşana kadar gerçekleşen sağlıksız taşıma şartları nedeniyle yüzde 25'e varan kayıplar yaşanıyor. ATP yönetmeliklerine uygun taşımada bu oranlar minimuma inecek" ifadelerini kullandı.

HER MARKAYA HİZMET
Türk kasa üreticileri ve soğutucu ünitelerin ATP sertifikası alabilmek için yurtdışına çıkmalarına gerek kalmadığını vurgulayan Türk, şunları anlattı: "Sadece Thermo King ünitelerine değil, tüm diğer marka soğutucu ünite ve kasalar için de ATP sertifikası vereceğiz. Halen kullanılan eski üniteler için verilecek ATP sertifikası en fazla 3 yıl, yeni üniteler için 6 yıl geçerli olacak. Avrupa'nın en büyük TIR filosuna sahip ülkemizde 12 binden fazla soğuk zincir lojistiğine uygun taşıt olduğu tahmin ediliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğuk zinciri Thermo King sertifikalandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN