Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2.5 milyar euroluk tahkimi kazandık

Enerji Bakanlığı, Uzan’ın ÇEAŞ-Kepez için açtığı 2.5 milyar euroluk tahkim davasını kazandı. Bakan Albayrak, “Karar, haklılığımızı gösterdi” dedi

Giriş Tarihi: 22.4.2016
2.5 milyar euroluk tahkimi kazandık
Dünya Bankası bünyesinde bulunan ICSID'nin, lehine karar vermesinin ardından Libananco dosyasını Stockholm mahkemesine taşıyan Cem Uzan'ın hayalleri boşa çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Cem Uzan tarafından Stockholm Ticaret Odası'ndaki tahkim merkezinde aleyhine açılan 2.5 milyar euroluk tazminat davasını kazandı. Hakem Heyeti, Cem Uzan'ın tazminat talebini reddetti.

BAKAN ALBAYRAK: BAŞARI HİKAYELERİNİ SÜRDÜRECEĞİZ

BİR KEZ DAHA KAYBETTİ
Cem Uzan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2003 yılında el konulan ÇEAŞ ve Kepez dosyasını, Stockholm Ticaret Odası'ndaki tahkim merkezine taşımıştı. Uzan, her iki şirkete el konulması nedeniyle 10 yıllık dönemde 2.5 milyar euroluk zarara uğradığını öne sürerek, 'den tazminat talebinde bulunmuştu. Uzan'ın dava önce açtığı Libananco davası da lehte sonuçlanmıştı. Türkiye, 23.5 milyar dolarlık dünyanın en büyük tazminat davalarından birini kazanmıştı.

"2.5 milyar euroluk tahkimi kazandık"

ALBAYRAK: HAKLILIĞIMIZI GÖSTERDİ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Kararda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Ülkemizin çıkarlarını her platformda savunmaya devam edeceğiz. Karar, Türkiye'nin tezlerinin ve bakanlığımızın haklılığını bir kez daha göstermiştir" dedi.

"PARALEL YAPI 1000 YILIN EN TEHLİKELİ ÖRGÜTÜ"

"REJİM DEĞİL SİSTEM SORUNU VAR"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2.5 milyar euroluk tahkimi kazandık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN