‘KOBİ’lerin en önemli çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz’

Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, öncelikli amaçlarının, faktoring hizmetlerinden hiç yararlanmamış KOBİ’leri sektöre tanıştırmak olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
‘KOBİ’lerin en önemli çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz’
2001 yılından beri kesintisiz olarak sektörde liderliklerini sürdürdüklerini belirten Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, KOBİ'lerin en önemli çözüm ortağı olmaya devam edeceklerini söyledi. Bozkurt Çöteli, Yapı Kredi Faktoring olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde yeni kazanılan müşteri adedini bir önceki seneye göre yüzde 51 artırdıklarını söyledi. 2016 yılında ihracat ve yurtiçi tedarikçi ürünleri ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştıracaklarını kaydeden Çöteli, "Ülkemiz ihracatçılarına, ihracat faktoringinde sunduğumuz garanti, finansman ve tahsilat hizmetlerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Ayrıca güçlü alıcılarla çalışan ve yeterli çek senet üretemediği için ettiği ölçüde finansman kaynaklarına ulaşamayan KOBİ'lerin en önemli çözüm ortağı olmayı da sürdüreceğiz" dedi.

4 BİN MÜŞTERİ
2015 yılında gelirlerini 168 milyon TL'ye ulaştırdıklarına değinen Çöteli, sözlerini şöyle sürdürdü: "20 milyar 967 milyon TL toplam ciro elde ederken yüzde 17.56 pazar payı ile işlem hacminde 2001 yılından beri devam eden kesintisiz liderliğimizi sürdürüyoruz. Aktif müşteri sayımızı yaklaşık 4 bine taşıdık. "

BÜYÜMEYi SÜRDÜRECEĞİZ
Çöteli 2016 hedeflerini şöyle anlattı: "Öncelikli amacımız daha önce faktoring hizmetlerinden yararlanmamış KOBİ'leri sektörle tanıştırmak. Ayrıca ihracat ve yurtiçi tedarikçi ürünlerimiz ile ilgili çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Büyümeye devam etmeyi ve sektörde işlem hacmi açısından liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

SEKTÖRÜN ÖNÜ ÇOK AÇIK
Faktoring işleminin her geçen gün daha fazla kişiye ulaştığını ifade eden Çöteli, "3 milyon KOBİ bankacılık sisteminden yararlanırken, faktoring hizmetinden sadece 100 bin KOBİ yararlanıyor. Bunu da dikkate aldığımızda, sektörün ülkemizde daha çok yol ama potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘KOBİ’lerin en önemli çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN