Terör mağdurlarına tam destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı terör mağdurları için Aile Sosyal Destek Programı geliştirdi. Bu kapsamda 104 bin 959 vatandaşa ulaşıldı. Haziranda bin 500 uzman daha sahaya inecek

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Terör mağdurlarına tam destek
PKK'nın doğu ve güneydoğudaki bazı il ve ilçelerde tırmandırdığı terör eylemlerinden en çok sivil vatandaşlar zarar gördü. Güvenlik güçleri teröristleri etkisiz hale getirmek için gece-gündüz çalışırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da terör mağdurlarının yaralarını sarmak için seferber oldu. Bu kapsamda Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile uzmanlar sahada görev yapıyor. Özellikle kadınlar, çocuklar ve engelli vatandaşların sorunlarını çözmeyi amaçlayan projede aileler ziyaret ediliyor, ihtiyaçların tespitinden hemen sonra da gerekli yardım ulaştırılıyor. İhtiyacı tespit edilen ailelere kira, barınma gibi sosyal yardım hizmeti veriliyor. Eğitime devam edemeyen çocuklar belirleniyor ve eğitim ihtiyaçları karşılanıyor.

105 BİN KİŞİYE ULAŞILDI
Proje kapsamında 104 bin 959 vatandaşa ulaşan ASDEP uzmanları terör nedeniyle mağdur olan ailelere destek vermek üzere 'da 20 bin 362, 'ta 37 bin 667, 'de ise 56 bin 930 kişiyi tespit etti. Haziran ayında yapılacak atama ile bin 500 ASDEP uzmanı bölgede görev yapacak.

MESLEK KURSLARI AÇILACAK
Her ailenin bir sosyal danışmanının olacağı proje ile ayrıca meslek edindirme ve beceri kursları da açılacak. Bakanlık, bu kursları istihdama dönüştüren bir sürece sokmayı hedefliyor.

Derya KISA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN