Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası işlemlerde sektöre yeni ufuklar açmayı planlıyoruz

2015’te 7.6 milyar TL’lik hacme ulaştıklarını belirten TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, ihracatçılara hareket serbestliği sağlamayı hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Uluslararası işlemlerde sektöre yeni ufuklar açmayı planlıyoruz
Mevcut şube sayılarının 18, müştkeri sayılarının ise 23 bine ulaştığını belirten TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar 2015 yılı işlem hacminin, 7.6 milyar TL olarak gerçekleştiğini söyledi.

REESKONTA ÖNCÜLÜK ETTİ
Geçen yıl ihracat faktoringinde Eximbank sevk sonrası reeskont kredilerine öncülük ettiklerini de vurgulayan Çağatay Baydar, 2016 yılı hedeflerinin başında faktoring sektöründeki uluslararası işlemlerde yeni ufuklar açmak olduğunu bildirdi. Ülkemizin değişen ihracatlarına uyum sağlayarak servis verdikleri ülke ağını genişletmek ve ihracatçılara hareket serbestliği sağlayabilmeyi de amaçladıklarını ifade eden Çağatay Baydar, "'nin ihracatına en fazla aracılık edip, destekleyen faktoring şirketi olabilmeyi amaçlıyoruz" şeklinde konuştu. TEB Faktoring'in, dünyanın en önemli ve en büyük faktoring organizasyonu olan Factors Chain Internatıonal (FCI) üyeleri ( 77 ülkede, 280 üye) tarafından 2009 ve 2014 arasında peş peşe dört defa olmak üzere toplamda 5 kez en iyi ihracat faktoring şirketi seçildiğini de vurgulayan Baydar, bu başarılarını 2015'te de sektörde bir ilke imza atarak, ihracatçılara, Eximbank sevk sonrası reeskont kredileri ile sürdürdüklerini söyledi. Baydar, "2015'te dünyadaki BNP Paribas şirketleri ile ortak geliştirilen ürünlerde daha fazla yol kat etmeyi planlayan TEB Faktoring'in bir diğer amacı da, 'yi faktoring sektöründe dünyanın önde gelen ülkeleri arasında temsil etmek" dedi.

TÜM İŞLEMLER İNTERNETTEN
Teknolojik gelişmelere de değinen Baydar, "Firmalar, yenilenen şubemiz aracılığı ile tüm faktoring işlemlerini sanal ortamda başlatma ve takip etme şansına sahip oldu. İlerleyen dönemde yine sektörde bir ilk gerçekleşecek ve tüm işlemler internet şubemiz vasıtasıyla yapılabilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası işlemlerde sektöre yeni ufuklar açmayı planlıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN