Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesine 6 teklif

Giriş Tarihi: 26.4.2016 16:37

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ), tahmini bedelin üzerinde teklifler geldiği için yenilenmesine karar verdiği Şırnak Doğalgaz Boru Hattı’nın yapım ihalesinde en düşük teklif bu kez 24,4 milyon oldu.

Yenilenen ihalede, tahmini bedeli de 26 milyon 906 bin a revize edilen boru hattının yapım ihalesi için 6 teklif geldi. En düşük teklifi 24 milyon 378 bin dolarla Ana-Kent Planlama Yapı ile Cem-Sel Ticaret ortaklığı verdi.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü binasında yapılan, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Said Arınç'ın komisyon başkanlığını yürüttüğü ihalede, katılan firmalar tarafından gönderilen teknik ve mali teklif zarfları açılarak incelendi. İncelemede 6 firmanın idari şartnamede istenilen belgeleri sundukları duyuruldu.

Kuzey Irak sınırından Mardin'e uzanması planlanan 40 inç genişliğindeki 185 kilometrelik Şırnak Doğalgaz Boru Hattı'nın yapım ihalesine teklif veren firmalar ve önerdikleri rakamlar şöyle:

- Yertaş İnşaat Turizm San. ve Maden Tic. Ltd : 26 milyon 552 bin dolar

- FERNAS İnşaat AŞ : 116 milyon dolar

- HES Grup Enerji İnş. San. ve Tic. AŞ - Şahin Yılmaz Enerji İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. - EMRE RAY Enerji İnşaat San. ve Tic. AŞ iş ortaklığı : 29 milyon 777 bin dolar

- VEMAK İnş. Taah. Mak. San. ve Tic. AŞ : 27 milyon 665 bin dolar

- Metag İnşaat Tic. AŞ - Ceytun İnşaat, San. ve Tic. AŞ iş ortaklığı: 28 milyon 900 bin

- Ana-Kent Planlama Yapı Yatırım Teknoloji Danışmanlık Turizm Enerji San. ve Tic. AŞ - Cem-Sel İnşaat, Turizm ve Tic. Ltd. Şti iş ortaklığı: 24 milyon 378 bin dolar

BOTAŞ'ın 9 Şubat'ta gerçekleştirdiği ilk ihalede tahmini bedel, 25 milyon dolardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesine 6 teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN