2 bin çalışan yoğurda maya çalacak

'de faaliyet gösteren yoğurt şirketi Chobani, çalışanlarını şirkete ortak ediyor. Şirketin kurucusu ve CEO'su Hamdi Ulukaya bu modele, yeni başlayanlar dahil tam zamanlı çalışan tüm Chobani personelinin katılacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 10:02 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 10:04
2 bin çalışan yoğurda maya çalacak

"Chobani Shares" adı verilen ortaklık programından 26 Nisan 2016'dan itibaren, yaklaşık 2 bin çalışanın yararlanacağını açıklayan Ulukaya, haberi bizzat vermek üzere ülke genelindeki tesislerde turlar düzenliyor. Ulukaya çalışanlarına "Hepimiz Chobani'nin geleceğinin bir parçası olabiliriz" dedi.

BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK

Şimdiye kadar başka hiçbir şirket tarafından uygulanmayan model sayesinde işçiler, hisselerinin tümüne en fazla 4 sene içerisinde ulaşacak. Herkese eşit hisse paylaşımı yapılmayacak. Daha fazla hisse sahibi olacak yöneticiler için dört sene boyunca koyulacak büyüme hedefleri kriter kabul edilecek. İşçilerin hisselerinde ise herhangibir büyüme hedefi olmayacak. Herkese eşit hisse paylaşımı yapıldığında kişi başı 200 bindolar gibi bir hisse sahipliğine denk gelen modelin asıl çarpıcı yanı ise Chobani'nin satılması ya da halka açılması halinde işçiler kendilerine ayrılan hisseleri dört senelik dönemin sona ermesini beklemeden belirlenen şirket değeri üzerinden satabilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin çalışan yoğurda maya çalacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN