Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’un ‘Leb-i Derya Konutları’

firmalarının son dönemde hayata geçirdikleri projelerle birlikte ’da manzaralı bir evde oturmak da hayal olmaktan çıktı. İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda Marmara Denizi’nin maviliğiyle bütünleşen konut projeleri uygun fırsatlarla oturumcularını bekliyor

Giriş Tarihi: 29.4.2016
İstanbul’un ‘Leb-i Derya Konutları’
Türkiye özellikle 2005 yılında başlayan büyük konut hamlesiyle yeniden yapılanmaya başladı. 7 tepeli, güzelliği dillere destan, dünyanın incisi, boğaz ve Marmara i manzarasına sahip da bu büyük dönüşümün merkez noktası. Ümraniye'den Kurtköy'e, Kartal'dan Beylikdüzü'ne, Maslak'tan Maltepe'ye kadar şehrin her köşesinde pek çok projesine tanık olmanız mümkün. Bir zamanların 'kuş uçmaz, kervan geçmez' denilen yerleri artık birbirinden lüks ve manzaraya sahip konutlarla dolduruluyor. Deniz kenti olan İstanbul'da yoğun iş temposu nedeniyle, nüfusun büyük kısmı denize hasrettir aslında. Günün büyük bölümünü iş yerinde, kalan kısmını da trafikte geçirenler için 7 tepeli şehrin bir tepesinden denizi seyretmek lüks halini alıyor.

YÜKSEK KAT TERCİH SEBEBİ
Özellikle yüksek yapı teknolojisinin gelişmesine paralel olarak merkezde arsa stokunun azalması dikey yapılaşmayı da beraberinde getiriyor. İstanbul'da yüksek katlı projelerin belli bir katından sonra Marmara Denizi manzarası seyretme olanağı da sağlıyor. Sahil bölgelerinin yanı sıra özellikle İstanbul'un yüksek bölgelerinde inşa edilen deniz gören projeler, Kartal, Beykoz, Pendik, Maltepe ve Beylikdüzü'nde yoğunlaşıyor. Birçok projede öne çıkan sosyal donatılar birbirine benzese de deniz, göl gibi doğal olan faktörler projenin değerine değer katıyor. Özellikle kıyı şeridinde paha biçilemeyen dairelerin yer aldığı projelerden konut sahibi olamayanlar bu defa deniz manzaralı yüksek katlı projeleri tercih edebiliyor.

MANZARALI UCUZ KONUT DA VAR
Lüks projelerde milyon dolarları bulan fiyatlarla satılan denize nazır konut projelerin olduğu İstanbul'da, daha hesaplı konutlara da rastlamak mümkün. Örneğin Maltepe'de 1+0 deniz gören bir daireye 350 bin liraya, Kartal'da 55 metrekare stüdyo daireye 300 bin liraya, Beylikdüzü'nde 70 metrekare 1+1 250 bin liraya sahip olunabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul’un ‘Leb-i Derya Konutları’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN