Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigortacılığın odağı dijital dönüşüm olacak

Dijital teknolojinin tüm süreçlerinin merkezinde olduğunu söyleyen Axa Sigorta İcra Kurulu üyesi Yavuz Ölken, teknolojinin müşteri memnuniyeti oluşturmada itici güç olduğunu belirtti

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Sigortacılığın odağı dijital dönüşüm olacak
Axa Sigorta Teknik ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu üyesi Yavuz Ölken Sanayi 4.0'ın sigorta sektörüne getirdikleriyle ilgili lamalarda bulundu. Ölken, "Fiziksel objelerin interneti konusundan hareketle kendi kendini yönetebilen otonom robotik sistemler hayatımızı çoktan şekillendirmeye başladı. Simülasyon olanaklarının gelmesi, artırılmış gerçeklik büyük veri , sistem entegrasyonu becerilerinin artması, bulut bilişimi, siber-fiziksel karma sistemler ve nano teknoloji ile hayatımıza bir çok önemli kavram girdi. İlk başta oldukça karmaşık gibi gözüken bu yeni dönemi çekinmeden nasıl karşılayabileceğimizin en önemli kaldıraçlarının da bu kavramlar olacağı oldukça açık" diye konuştu. Yavuz Ölken, sigorta sektörünün 4.0 dönüşümünden asla uzak kalmaması gerektiğini, başta Ar-Ge çalışmaları olmak üzere, büyük veri, mobil sistemler, yeni ürün geliştirme, risk mühendisliği, düzenli eğitim, süreç ve organizasyon yapısı gibi alanlarda önemli yatırımlar yapılması gerektiğini vurguladı.

"GELECEĞE HAZIR OLMAYI HEDEFLİYORUZ"
"Axa Sigorta, son 10 yılda dijital teknolojiyi iş modelinin en temel odak noktası, ürün ve hizmetlerinin sunumunda ise, hız, maliyet minimizasyonu ve yüksek memnuniyet gibi hedeflerin gerçekleşmesinde itici motor gücü olarak gördü" diyen Ölken, sözlerini şöyle sürdürdü: "Müşterilerimize ve dağıtım kanallarımıza sağladığımız dijital olanaklar sayesinde sektörün birkaç adım önünde olduk. Bugün ise, dijital teknolojiyi tüm iş süreçlerimizi tasarlarken koşulsuz merkeze koymaktayız. Türk şirketlerinin olası sigorta gereksinimlerini bugünden tasarlamayı ve geleceğe olmayı hedefliyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortacılığın odağı dijital dönüşüm olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN