Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlere inovasyon çağrısı

Giriş Tarihi: 5.5.2016
Gençlere inovasyon çağrısı

İnovasyon Haftası etkinlikleri Ankara’da gerçekleştirildi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Amacımız gençleri inovasyon sistemine dahil etmek” dedi

İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, üniversite ve sanayi işbirliklerine büyük önem verdiklerini belirterek, "Üniversitelerin akıl teri ile sanayicilerin alın terini birleştirmek istiyoruz. Fikirlerin mutlaka pratiğe dönüşmesini istiyoruz" dedi. TİM'in " İnovasyon Haftası" etkinliğinin açılışı, ATO Congresium'da düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Etkinliğe, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Şerafeddin Ceceli ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici ile çok sayıda davetli katıldı.

2 BİN ÖĞRENCİ SEÇİLDİ
Büyükekşi, "Amacımız, inovasyon ve girişimcilikle yeni bir ekosistem yaratarak meydanı 13 milyonluk genç nüfusumuza bırakmak" dedi. 150'ye yakın üniversiteden seçtikleri 2 bin öğrenciyi "İnovatim" çatısı altında topladıklarını kaydeden Büyükekşi, inovasyon etkinliklerinin finalinin aralıkta İstanbul'da gerçekleştirileceğini bildirdi. Büyükekşi, "Burada yaktığımız inovasyon ateşi, ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır" diye konuştu. Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici de "'de çok daha fazla girişimci ve inovatif düşünen insana ihtiyaç var" dedi.

AR-GE'nin payını artıracağız
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Ar-Ge'ye ayrılan payı yüzde 3'e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Elitaş, ticarette artık farklılığın ön plana çıktığını belirterek, "Bakanlığımız bu bakışla hareket ediyor. İhracatçılara da bunu kazandırmaya çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere inovasyon çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN