Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknik Yapı Anadolu turunda

Anadolu atağını ’den başlatan Teknik Yapı, Evora Denizli projesini satışa çıkardı. 1.500 konutluk projede 1 milyar TL hasılat bekleyen şirket, yeni şehir arayışında

Giriş Tarihi: 7.5.2016
Teknik Yapı Anadolu turunda
dışında ilk projesini hayata geçirmek için 'yi seçen Teknik Yapı, Anadolu turuna çıkıyor. Evora markasıyla İstanbul Tuzla'ya 5 bin konut kazandıran şirket, projelerini sürdüreceği Anadolu şehirlerinde Evora markasını kullanmayı planlıyor. İlk durak olarak Denizli'yi seçen Teknik Yapı, geçen yıl Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından yapılan arsa satışı karşılığı gelir paylaşım ihalesini 514 milyon TL'ye kazanmıştı. Şirket, 115 bin metrekare alanda bin 500 konut inşa etmek için kolları sıvadı. Projenin hasılat hedefini iki kat artırarak 1 milyar liraya çıkaran Teknik Yapı, konutları 36 ayda teslim edecek.

'EVORA İLE BÜYÜYECEĞİZ'
Denizli projesinin Anadolu'ya açılımda önemli bir adım olduğunu belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "İstanbul'da yaptığımız satışlarda Ankara'dan sonra Denizli'nin üçüncü olması önemli bir nedendi. Denizli'nin nüfus artış hızı, aldığı göç ve çalışan nüfusu şehrin potansiyelini ortaya koyuyor" dedi. Diğer Anadolu şehirlerinde de konut yatırımına sıcak baktıklarını belirten Durbakayım, "Denizli'ye tek proje için gelmedik, kalıcı olmak niyetindeyiz. Evora markamız Türkiye çapında yayıldı. Anadolu'nun diğer yerlerinde Emlak Konut bir ihale yapar ve kazanırsak aynı markamızla devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

METREKARESİ 2.700 TL
Yatay ve dikey blokların olduğu çevreci bir proje inşa ettiklerini söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, yaklaşık bin ön talep aldıklarını dile getirdi. Projede büyüklükleri 84 ila 201 metrekare arasında değişen konut seçenekleri olduğunu belirten Durbakayım, "Lansman boyunca peşin alımlarda yüzde 12 indirim yapacağız. Ortalama metrekare satış fiyatımız 2 bin 700 TL" dedi.

PROJELER İSTANBUL'UN YÜKÜNÜ HAFİFLECEK
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Emlak Konut kalitesini Anadolu'ya yaymayı hedefliyoruz" dedi. İnşaat sektörünün çimento ve çividen ibaret olmadığını belirten Kurum, Denizli'de yapılacak bir projenin bölgedeki tüm sektörlere değer katacağını dile getirdi. İstanbul'da arsa maliyetleri nedeniyle orta ve altı kesime konut üretmenin zorlaştığını hatırlatan Kurum, "Anadolu'da hayata geçireceğimiz projeler İstanbul'un yükünü de hafifletecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknik Yapı Anadolu turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN