Genç çiftçi destek başvuruları sona eriyor

Giriş Tarihi: 10.5.2016 11:00 Güncelleme Tarihi: 10.5.2016 11:27
Genç çiftçi destek başvuruları sona eriyor

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, genç çiftçi destek projesi kapsamında başvuruların 12 Mayıs Perşembe günü sona ereceğini hatırlattı.

Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesi için yürütülen programın başvurularının 12 Mayıs Perşembe günü sona ereceğini hatırlattı.

Bayraktar, yazılı açıklamasında, en fazla 30 bin liraya kadar hibe yoluyla destek verilecek genç çiftçi projelerinin, köyden kente göçün önlenmesine, üretimin teşvik edilmesine ve sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

ÇİFTÇİYE 1,3 MİLYAR LİRA DESTEK VERİLECEK

Söz konusu desteğin ilk kez bu yıl uygulanmaya başladığına dikkati çeken Bayraktar, şunları kaydetti:

"Başvurular illerde oluşturulacak genç çiftçi proje değerlendirme komisyonları tarafından 10 günü içinde değerlendirilecek. Nüfusu 20 binden az olan yerleşim birimlerini kapsayan programda, yaş, cinsiyet, yerleşim biriminin nüfusu ve ilçe merkezine uzaklığı proje puanlamasında önemli olacak kriterler arasında yer alıyor. Ayrıca, şehit, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilerimize pozitif ayrımcılık uygulanacak. TZOB'un, Gıda, ve Hayvancılık Bakanlığı ve İş-Kur ile yapılan protokol kapsamında gerçekleştirdiği eğitimlere katılan genç çiftçilerimiz, bu eğitim belgeleriyle başvuru yapabilecekler."

SIFIR FAİZLİ İŞLETME SERMAYESİ

Yapılan başvuruların büyük çoğunluğunun hayvancılık üretimine yönelik olduğuna işaret eden Bayraktar, hibelerden faydalanarak hayvancılık işletmesi kuran genç üreticilere sıfır faizli işletme sermayesinin de verilmesi gerektiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç çiftçi destek başvuruları sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN