Kiptaş ’a açılıyor

Kiptaş, rotayı ’a çevirdi. Ülkede kentsel dönüşüme odaklanacak olan şirket, AVM, otel ve metro gibi yatırımlar planlıyor. Genel Müdür Yıldırım, “Gerekli görüşmeleri yapacağız” dedi

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Kiptaş İran’a açılıyor
Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kiptaş, İstanbul'daki tecrübesini pazarına taşıyacak. İstanbul'da konut ve gecekondu sorununu çözmek için kurulan şirket 'da kentsel dönüşüm benzeri projeler üretmeyi hedefliyor. Fikir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bakır Galibaf'ın davetlisi olarak gittiği Tahran'da ortaya atıldı. SABAH'a konuşan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, bölgenin fotoğrafını çektiklerini belirterek, "İran'da konuttan ziyade başka yatırımlara ihtiyaç var. Kentsel dönüşümün yapılması gerekiyor. Alışveriş merkezi, otel, metro gibi yatırımlar istiyorlar" diye konuştu. İran'da kentsel dönüşüm ile ilgili bazı kanunların çıkarılmış olduğunu belirten Yıldırım, "Türk müteahhitlere öncelik veriyorlar. Biz de gerekli olan görüşmeleri yapacağız" dedi.

SÖZ VERDİK, YAPIYORUZ
İstanbul'daki yatırımları yakından takip ettiklerini belirten Tahran Belediye Başkanı Muhammed Bakır Galibaf ise "Metrolar, tüneller, Marmaray ve Üsküdar-Beşiktaş arasında tasarladığınız Boğaz altından yürüme tüneli müthiş projeler" diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ise İstanbul'da 150 kilometrelik metro inşaatının devam ettiğini ve dünyada kendi kaynaklarından metro yapan tek belediye olduklarını belirterek, "Geçmişte maaş ödeyemeyen belediyeden kendi kaynaklarıyla metro yapan bir belediyeye geldik. Metroları ve diğer büyük yatırımları halkımızın desteğiyle yapıyoruz. Başaramayacağımız sözü vermiyoruz ve söz verdiğimizde mutlaka yapıyoruz" şeklinde konuştu.

YENİ PROJELER YOLDA
Hadımköy'de 2 bin konutluk sosyal konut projesi üretilecek.
Silivri'de 2 bin konuta yakın sosyal konut projesi yapılacak.
Büyükçekmece'de 2 bin 500 civarında sosyal konut projesi üretilecek.
Bahçeşehir'de bin 800 konut planlandı.
Pendik'te konut geliştirmeye dönük çalışmalar devam ediyor.
Başakşehir'in İkitelli'ye yakın bölgesinin dönüşümünde de Kiptaş rol alacak.

2016 UCUZ KONUT EDİNDİRME YILI OLDU
İstanbul'da ucuz konutun adresi haline gelen Kiptaş'ın yeni projeleri de gün sayıyor. İstanbul'da imara uygun Hazine'ye ve şahıslara ait arsalar üzerinde projeler geliştiren şirket, 2016'yı dar gelirli ve memurlar için konut edinme yılı ilan etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kiptaş İran’a açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN