Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memura erken emeklilik

Giriş Tarihi: 11.5.2016 11:33 Güncelleme Tarihi: 11.5.2016 11:58
Memura erken emeklilik

Kamuda erken emeklilik kapsamını genişletecek çalışma hızla sürüyor.Hangi çalışanlara erken emeklilik sağlanacağı haftaya açıklanacak. Müjde bekleyenlerin başında çı ve öğretmenler var.

Kamu görevlilerini erken emek lilik heyecanı sardı. Erken emek lilik imkanı tanınan mesleklerin kapsamı genişletiliyor. Bu konuya ilişkin önümüzdeki hafta yapılacak toplantı büyük önem taşıyor. Sağ lıkçılar, öğretmenler, postacılar ve itfaiyeciler başta olmak üzere kamugörevlileri, toplantının olacağı günü ve sonucunu bekliyor.

KOMİSYONDA TAM GAZ

Güneş'in haberine göre hükümet, geçtiğimiz yıl çalışanlanna erken emeklilik müjdesi vermişti. Konu Ağustos'ta gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınmış, her hizmet kolu bu yön de talepte bulununca, bir komisyon oluşturıılmasına karar verilmişti. Bu karann ardından hızla harekete geçildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bünyesinde bir komisyon oluşturuldu. Komisyon da çalışmalarına Kasım'da başladı. Edinilen bilgiye göre; çalışmalarda sona yaklaşıldı. Konu, önümüzdeki hafta masaya yatırılacak.

MEMUR KRAVATI ATACAK, KOT PANTOLON GİYECEK

TOPLANTI 18 MAYIS'TA

Kamu görevlilerinden kimlerin han gi şartlarda ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandınlacağına yönelik 18 Mayıs'ta bir toplantı yapıla cak. Toplantıya ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı yetkilileri ile Memur Sen ve yetkili sendika temsilcileri katılacak. Kendilerine erken emeklilik yolu açılmasını bekleyenler arasında öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da yer alıyor. Öğretmenlere ve eğitimcilere erken emeklilik imkanı tanınması, 2014yılındayapılan Milli Eğitim Şurası'nda da gündeme getirilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memura erken emeklilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN