Dünyanın en pahalı tahvilleri eksi faiz ülkesinde satılıyor

yatırımcılarının 30 yıllık tahvillere yönelik iştahı -bir hedge fonu yönecisinin ifadesiyle- onları “dünyanın en pahalısı” haline getirdi. Buna karşın yatırımcılar, daha fazla tahvil istiyor.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 15:37
Dünyanın en pahalı tahvilleri eksi faiz ülkesinde satılıyor

15 yıl ve üzeri vadelerdeki tahviller, merkez bankasının eşi benzeri görülmemiş tahvil alımlarının sonucu olarak, 'da artı faiz getirisi olan tek tahviller. Bu durum yatırımcılara fazla seçenek tanımayarak daha pahalı olsa bile tahvil almalarına neden oluyor. Hükümet Perşembe günü, yüzde 0.319'luk rekor seviyedeki ortalama fazla oranından, 30 yıllık hazine tahvili sattı. Bu, aynı vadedeki ABD hazine tahvil faizlerinin 226 baz puan altında bulunuyor.

Merkez Bankası'nın (BOJ) tahvil alım teşviğinin sınırlarını aşmasına ve daha faizlerde daha fazla artışın en fazla uzun vadeli tahvillere zarar verecek olmasına karşın yatırımcılar, uzun vadeli tahvilleri Bloomberg endeksinin bu yıl yüzde 23 yükselmesiyle, şimdiye kadar ödüllendirildi.

Commonwealth Opportunity Capital hedge fonu CIOsu Adam Fisher, "Japonya 30 yıllık tahvilleri dünya üzerinde en fazla fiyatlanmış sermaye piyasası aracı olabilir" dedi.

Sumimoto Mitsui Trust Asset Management tahvil yatırımcısı Hideaki Kuriki, "Biz dahil Japonya yatırımcıları 20 yıldan uzun vadeli tahvil almak zorunda" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en pahalı tahvilleri eksi faiz ülkesinde satılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN