Türkiye'nin en iyi haber sitesi

OYAK’ta kaptan köşkü Süleyman Savaş Erdem’in

Giriş Tarihi: 13.5.2016
OYAK’ta kaptan köşkü Süleyman Savaş Erdem’in

OYAK’ta tepe yönetimi değişti. 16 yıldır genel müdürlük koltuğunda oturan Coşkun Ulusoy görevi Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Savaş Erdem’e bıraktı

50 milyar lirayı aşan varlığı ve yönettiği fon büyüklüğüyle Erdemir gibi 'nin önde gelen şirketlerini bünyesinde bulunduran Yardımlaşma Kurumu'nda (OYAK), 16 yıldır genel müdürlük koltuğunda oturan Coşkun Ulusoy dün yerini Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkan Yardımcı Süleyman Savaş Erdem'e bıraktı. OYAK'ta Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgenaral Necati Özbahadır'ın koltuğuna da, Havelsan yönetiminde de bulunan emekli Tümgeneral Mehmet Taş oturmuştu. Ordu Yardımlaşma Kurumu yasasında, kurumda 3 yıllığına göreve getirilen yönetim kurulu başkanını Milli Savunma Bakanı, Maliye Bakanı ve Sayıştay, Umumi Murakabe Heyeti, TOBB ve Bankalar Birliği başkanlarından oluşan bir komite seçiyor. Genel müdür ise yönetim kurulu tarafından belirleniyor. 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Süleyman Savaş Erdem, 1997'de yapılan Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı sınavında başarı göstererek kamuda çalışma hayatına başladı. 2000'de Başbakanlık Müfettişi, 2007'de ise Başbakanlık Başmüfettişi oldu.

ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTI
2003-2005 yılları arasında Carnegie Mellon Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi ve Politikası alanında yüksek lisans eğitimi alan Erdem, Prof. Al Blumstein Sistem Sentez Projesi çalışması gibi önemli projelerde aktif rol oynadı. Erdem, Prof.Dr. Denisse M. Rousseau ile Örgütsel Değişim konusunda araştırmalarda bulundu. Ayrıca New York'ta bulunan Network 20/20 isimli çalışmalara da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OYAK’ta kaptan köşkü Süleyman Savaş Erdem’in
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN