Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" rallisi henüz sona ermedi"

Giriş Tarihi: 13.5.2016 11:12
Türkiye rallisi henüz sona ermedi

Credit Suisse, küresel gelişen piyasalar hisse senetleri strateji raporunda 'de rallinin henüz sona ermediğini belirtti.

Raporda, mevcut siyasi belirsizlik ve 7.5 aylık (gelişen piyasalara göre) daha iyi performansın ardından hisse hisse senetlerine yatırım yapma durumunun tekrar değerlendirilmesinin sağduyulu olacağı, sonuçta ise küresel gelişen piyasalar (GEM) portföyündeki ağırlığı yüzde 20 arttırma yönündeki duruşunun korunmasına karar verildiği bilgisi yer aldı.

Söz konusu karara ilişkin nedenlerin başında 'nin gelişen piyasalar rallisinde genellikle daha iyi performans gösteriyor olması yer alıyor. 'de makroekonominin sağlıklı olması ve GSYİH'nin olumlu revizyonlara sahne olması ise diğer bir neden.

Raporda ayrıca, olumlu kararın arkasındaki sebeplerden biri olarak daha iyimser bir cari dengenin Türk Lirası'nda daha fazla istikrarın belirtisi olduğu şeklindeki görüş yer aldı. Credit Suisse'ye göre banka çarpanların cazip görünmesi ve tahvil faizlerinin hala düşecek yeri bulunması da Türkiye hisse senetlerine ilişkin kararda etkili oldu.

Credit Suisse'ye göre Türkiye hisse senetlerinde kar revizyonları, karlılık ve marjların tamamı GEM'e göre daha iyi durumda bulunuyor. Credit Suisse raporunda, değerlemelerin ve büyümenin de destekleyici etkide bulunduğunu belirtiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye rallisi henüz sona ermedi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN