Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moody's'den üreticilerine darbe

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, üreticisi ülkelerin kredi notunu aşağı çekti.

Giriş Tarihi: 16.5.2016 09:49 Güncelleme Tarihi: 16.5.2016 09:50
Moody's'den petrol üreticilerine darbe

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, , , Umman ve Karadağ'ın kredi notunu düşürdü. Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Bahreyn'in kredi notu 'Ba1'den 'Ba2'ye düşürüldü.Kredi notunun görünümü 'Negatif' izlemede kalmayı sürdürdü.

Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan'ın kredi notu 'Aa3'ten 'A1'e çekildi. Kredi notunun görünümü 'Durağan' olarak belirlendi.

Moody's, Umman'ın kredi notunu bu yıl ikinci kez aşağı çekti.Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Ülkenin kredi notu 'A1'den 'Baa3'e düşürüldü. Kredi notunun görünümü 'Negatif'ten 'Durağan'a revize edildi.

Açıklamada fiyatlarındaki düşüşün ekonomi üzerinde olumsuz etkisini sürdürdüğü, bu nedenle 26 Şubat tarihindeki not düşüşünün ardından başlayan negatif izleme sürecinin yeni bir not düşüşünü getirdiği kaydedildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Standard and Poors (S&P), Karadağ'ın görünümünü aşağı çekerken, Moody's Ülkenin notunu indirdi.

S&P'den yapılan açıklamaya göre, Ülkenin kredi notu 'B+' olarak teyit edilirken, görünümü 'Durağan''tan Negatif'e çekildi.Moody's ise kredi notunu negatif görünüm ile 'Ba3'ten B1'e düşürdü.

Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Bahreyn'in kredi notu 'Ba1'den 'Ba2'ye düşürüldü.Kredi notunun görünümü 'Negatif' izlemede kalmayı sürdürdü.

Moody's'den yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan'ın kredi notu 'Aa3'ten 'A1'e çekildi. Kredi notunun görünümü 'Durağan' olarak belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moody's'den petrol üreticilerine darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN